O‘zbekiston Superligasining beshinchi turidan o‘rin olgan so‘nggi o‘yinda “Surxon” jamoasi o‘z maydonida “Buxoro”ni qabul qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Juda qiziqarli va gollarga boy kechgan uchrashuvda mezbonlar 3:1 hisobida g‘alabaga erishdi. O‘yinning boshidan “Surxon” faollik ko‘rsatdi.
Olti daqiqada Sunnatullo Abdullajonov hisobni ochib, jamoasini oldinga olib chiqdi. Keyin uch daqiqadan so‘ng, Stefan Chinedu aniq zarba bilan hisobni ikki baravar oshirdi va mehmonlar himoyasini chalg‘itdi.
O‘yin davomida, 33-daqiqada “Buxoro” hujumchisi Shahzodbek Ubaydullayev javob golini urdi va o‘yinga qiziqish qo‘shdi. Ammo birinchi bo‘limning oxirida, 45+3 daqiqada Chinedu penaltidan aniq zarba yo‘llab, o‘zining ikkinchi golini kiritdi va hisobni 3:1 ga olib chiqdi.
Ikkinchi bo‘limda har ikki jamoa hujumga urinib ko‘rdi, lekin hisob o‘zgarmadi. “Surxon” o‘yinni yaxshi nazorat qilib, muhim uch ochkoni qo‘lga kiritdi.
Ushbu g‘alabadan so‘ng “Surxon” ochkolarini yettitagacha yetkazib, turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘ringa ko‘tarildi. “Buxoro” esa o‘nta ochko bilan beshinchi o‘rinda qolmoqda.
Bu muvaffaqiyat “Surxon” uchun nafaqat ochkolar sonini oshirish, balki jamoaning ruhiy holatini ko‘tarishda ham muhim ahamiyatga ega bo‘ldi. Muxlislar Chineduning samarali o‘yini va jamoaning jonkuyar harakatlaridan mamnun bo‘lib, kelgusi o‘yinlarda ham shunday natijalarni kutishmoqda.

В последнем матче пятого тура Суперлиги Узбекистана команда «Сурхон» принимала у себя дома «Бухару». Об этом сообщает Zamin.uz.
Очень интересная и богатая на голы встреча завершилась победой хозяев со счётом 3:1. С самого начала игры «Сурхон» проявил активность.
На шестой минуте Суннатулло Абдулладжонов открыл счёт и вывел свою команду вперёд. Через три минуты Стефан Чинеду точным ударом удвоил счёт и сбил с толку защиту гостей.
В ходе игры, на 33-й минуте нападающий «Бухары» Шахзодбек Убайдуллаев забил ответный гол и добавил интерес к матчу. Однако в конце первого тайма, на 45+3 минуте Чинеду реализовал пенальти и забил свой второй гол, доведя счёт до 3:1.
Во втором тайме обе команды пытались атаковать, но счёт не изменился. «Сурхон» хорошо контролировал игру и завоевал важные три очка.
После этой победы «Сурхон» довёл количество очков до семи и поднялся на девятое место в турнирной таблице. «Бухара» же остаётся на пятом месте с десятью очками.
Этот успех имеет важное значение для «Сурхона» не только в увеличении количества очков, но и в поднятии морального духа команды. Болельщики довольны эффективной игрой Чинеду и самоотверженными действиями команды, и надеются на такие же результаты в будущих матчах.