Igor Sergeyev: BAAga qarshi to‘liq kuch va maksimal diqqat kerak
O‘zbekiston milliy terma jamoasi hujumchisi Igor Sergeyev Jahon chempionati saralash bosqichining hal qiluvchi bahsi — BAAga qarshi uchrashuv arafasida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Hujumchining ta’kidlashicha, bugungi bellashuvda nafaqat jismoniy, balki ruhiy jihatdan ham yuksak tayyorgarlik talab qilinadi.
“Bu bellashuvning oson bo‘lmasligi oldindan ma’lum. BAA jamoasi har qanday holatda ham g‘alaba qozonish uchun kurashadi. Ular uchun bu natija, xuddi suv va havodek muhim. Shu bois, biz maydonda to‘liq e’tibor va konsentratsiya bilan harakat qilishimiz kerak”, — dedi Sergeyev.
O‘zbekiston terma jamoasi bu bahsda juda katta tarixiy maqsad sari intilayotganini inobatga olgan holda, Sergeyev o‘zining shaxsiy yutuqlarini emas, jamoaviy maqsadni birinchi o‘ringa qo‘yayotganini ta’kidladi.
“Mening BAAga qarshi o‘tmishdagi o‘yinlarda urgan gollarim haqida o‘ylayotganim yo‘q. Hozirgi paytda faqat va faqat terma jamoamizga kerak bo‘lgan natija haqida fikr yurityapman. Bu bahsda bor salohiyatimizni ishga solib, yurtimiz muxlislari kutgan maqsadga yetishimiz shart,” — deya so‘zini davom ettirdi u.
Igor Sergeyevning bu so‘zlari jamoadagi kayfiyat, mas’uliyat va javobgarlik darajasini yana bir bor namoyon etdi. Muxlislar uchun esa bugungi bahs nafaqat sportiy jihatdan, balki milliy g‘urur nuqtayi nazaridan ham juda muhim ahamiyatga ega.
Bugun maydonda nafaqat to‘p uchun kurash, balki yillar davomida kutilayotgan orzuni amalga oshirish bo‘ladi. Olg‘a, “oq bo‘rilar”!

Игорь Сергеев: Против ОАЭ нужна полная сила и максимальное внимание
Нападающий национальной сборной Узбекистана Игорь Сергеев поделился своими мыслями накануне решающего матча отборочного этапа чемпионата мира — встречи с ОАЭ. По словам нападающего, для сегодняшнего поединка требуется высокая подготовка не только физически, но и морально.
“Заранее известно, что этот матч не будет легким. Сборная ОАЭ будет бороться за победу в любом случае. Для них этот результат важен, как воздух и вода. Поэтому мы должны действовать с полной концентрацией и вниманием на поле”, — сказал Сергеев.
Учитывая, что сборная Узбекистана стремится к очень большой исторической цели в этом матче, Сергеев подчеркнул, что ставит командные цели на первое место, а не свои личные достижения.
“Я не думаю о своих голах в прошлых играх против ОАЭ. В данный момент я думаю только о результате, который нужен нашей сборной. Мы должны использовать весь наш потенциал в этом матче и достичь цели, которую ждут наши болельщики,” — продолжил он.
Слова Игоря Сергеева еще раз продемонстрировали атмосферу в команде, уровень ответственности и обязательств. Для болельщиков сегодняшний матч имеет огромное значение не только с точки зрения спорта, но и с точки зрения национальной гордости.
Сегодня на поле будет не только борьба за мяч, но и осуществление мечты, которая ожидалась на протяжении многих лет. Вперед, “белые волки”!