Anton Miranchuk «Zenit»ga qarshi do‘stona o‘yinda maydonga tushishi mumkin
U ehtimoliy do‘stona o‘yin doirasida Peterburgning Zenit jamoasiga qarshi maydonga tushishi mumkin. Bu haqda Shveysariya klubining prezidenti Kristian Konstantin ma’lum qildi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoalar o‘rtasida o‘yin sanasi bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda va agar o‘yin tashkil etilsa, Anton unda qatnashadi. Miranchuk 29 yoshda bo‘lib, u o‘tgan yilning sentyabr oyida Syon klubiga o‘tgan. Uning amaldagi shartnomasi 2026 yil iyun oyining oxirigacha amal qiladi.
Hozirgi paytda uning transfer qiymati taxminan 2,5 million yevroga baholanmoqda. Antonning maydondagi o‘yini va tajribasi klub uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib, keyingi mavsumlarda ham u asosiy tarkibda o‘ynashi kutilmoqda. Shunday qilib, kelgusida o‘yinlarning samarali o‘tishi va Anton Miranchukning jamoaga qo‘shgan hissasi haqida ko‘proq ma’lumot olish imkoniyati mavjud.

Антон Миранчук может выйти на поле в товарищеском матче против «Зенита»
Российский полузащитник Антон Миранчук продолжает свою карьеру в швейцарском клубе «Сьон». Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Он может выйти на поле против петербургского «Зенита» в рамках возможной товарищеской игры. Об этом заявил президент швейцарского клуба Кристиан Константин.
По его словам, продолжаются переговоры о дате игры между командами, и если матч будет организован, Антон примет участие. Миранчуку 29 лет, он перешел в клуб «Сьон» в сентябре прошлого года. Его действующий контракт будет действовать до конца июня 2026 года.
В настоящее время его трансферная стоимость оценивается примерно в 2,5 миллиона евро. Игра Антона на поле и его опыт имеют большое значение для клуба, и в следующих сезонах он также ожидается в основном составе. Таким образом, в будущем есть возможность получить больше информации о успешном проведении игр и вкладе Антона Миранчука в команду.