Krasnodar rahbari Osipenko transferi haqida fikr bildirdi
Sobiq futbolchi, hozirda «Krasnodar» klubi selektsiya bo‘limi rahbari bo‘lgan Maksim Buznikin Rossiya terma jamoasi himoyachisi Maksim Osipenko transferi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Moskva «Dinamo» klubiga o‘tgan Osipenkoning o‘tish jarayoniga doir mulohazalarini aytdi. Buznikin ta’kidlaganidek, ular bu futbolchini 1,5 yoki ikki yil oldin ham olishni istashgan, ammo buning uddasidan chiqa olishmagan.
Futbolda shunday holatlar bo‘lib turadi, dedi u. Shu bilan birga, jamoa o‘z rejasini qayta ko‘rib chiqib, yangi maqsad va vazifalarga qaratilganligini bildirdi.
Maksim Osipenko 31 yoshda bo‘lib, bu yozda «Rostov» klubidan «Dinamo»ga ko‘chib o‘tdi. O‘tgan mavsumda u Rossiya Premyer-ligasida 30 ta o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi, shuningdek, 3 ta golli uzatma berdi.
Uning faoliyatiga ikki marta sariq kartochka ko‘rsatildi. Bu ko‘rsatkichlar Osipenkoning barqaror va samarali himoyachi ekanligini tasdiqlaydi.
«Dinamo» uchun u muhim kuch bo‘lib xizmat qilmoqda va jamoaning yangi mavsumdagi natijalarida asosiy o‘rin tutadi. Ostona klub rahbariyati ham Osipenkoga katta ishonch bildirgan.

Руководитель Краснодара Осипенко высказал мнение о трансфере
Бывший футболист, ныне руководитель селекционного отдела клуба «Краснодар» Максим Бузникин высказался о трансфере защитника сборной России Максима Осипенко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поделился размышлениями о переходе Осипенко в московское «Динамо». По словам Бузникина, они хотели заполучить этого футболиста 1,5 или два года назад, но не смогли этого сделать.
В футболе такие ситуации случаются, сказал он. В то же время команда пересмотрела свои планы и заявила о новых целях и задачах.
Максим Осипенко 31 год, этим летом он перешел из клуба «Ростов» в «Динамо». В прошлом сезоне он сыграл в 30 матчах Российской Премьер-лиги, забил 9 голов и сделал 3 голевые передачи.
На его счету два желтых карточки. Эти показатели подтверждают, что Осипенко является стабильным и эффективным защитником.
Он играет важную роль для «Динамо» и занимает ключевое место в результатах команды в новом сезоне. Руководство клуба «Динамо» также выразило большую уверенность в Осипенко.