Dzyuba esladi: Spartakdagi qiziqarli qo‘shni haqida
«Akron» jamoasi futbolchilarning faoliyati davomida yig‘inlarda xonadosh bo‘lgan eng yaxshi va eng yomon qo‘shnilarini nomlagan videoni e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hujumchi Artyom Dzyuba esa «Spartak» jamoasida o‘ynagan paytida Klemente Rodriges bilan bir xonada yashaganini esladi. U aytishicha, «Spartak»da Karpin tomonidan belgilangan vaqtda Klemente Rodriges bilan yashagan.
Klemente kechasi soat uch-to‘rtlarda uyg‘onib, Argentina chempionati doirasida «Boka Xunior» o‘yinni tomosha qilgan. Dzyuba uning shovqini va qichqirig‘ini eshitganini aytadi.
Ba’zan u kichik bo‘lgani uchun uni jimlatishga harakat qilgan, «Yotishga ket» deb aytgan. Shu paytda ular yaxshi do‘stlashgan.
Dzyuba ta’kidlaganidek, u qanchalik kech bo‘lmasin, uyquga yotgan odam turli shovqinlarga qaramay uxlay oladi. Shuning uchun bu holat unga muammo tug‘dirmagan, u jilmayib o‘zini o‘girib yana uxlab yotgan.
Bundan tashqari, «Akron» jamoasi Rossiya Premer-ligasining o‘tgan mavsumini jadvalda to‘qqizinchi o‘rinda yakunlagan. Bu ma’lumot jamoaning o‘tgan yildagi natijalari haqida qisqacha ma’lumot beradi va kelajakdagi mavsum uchun qanday ishlash kerakligini ko‘rsatadi.

Дзюба вспомнил: о интересной соседке в Спартаке
Команда «Акрон» опубликовала видео, в котором футболисты назвали лучших и худших соседей по комнате во время сборов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Нападающий Артем Дзюба вспомнил, что во время игры за команду «Спартак» жил в одной комнате с Клементе Родригесом. Он отметил, что жил с Клементе Родригесом в то время, когда это было установлено Карпиным в «Спартаке».
Клементе просыпался ночью в три-четыре часа и смотрел матч «Бока Хуниорс» в рамках чемпионата Аргентины. Дзюба говорит, что слышал его шум и крики.
Иногда, будучи маленьким, он пытался его успокоить, говоря: «Иди спать». В это время они хорошо подружились.
Как отметил Дзюба, сколько бы ни было времени, человек, который ложится спать, может спать, несмотря на различные шумы. Поэтому эта ситуация не создала ему проблем, он улыбался, переворачивался и снова засыпал.
Кроме того, команда «Акрон» завершила прошлый сезон Российской Премьер-лиги на девятом месте в таблице. Эта информация дает краткий обзор результатов команды за прошлый год и показывает, как нужно работать для будущего сезона.