Pepa Reyna o‘z avlodining eng yaxshi darvozabonlarini nomladi
Ispaniya milliy jamoasining sobiq darvozaboni Pepe Reyna o‘z avlodi eng yaxshi darvozabonlarini nomladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
42 yoshli futbolchi 2024/2025 mavsumining oxirida faoliyatini yakunlashini ma’lum qildi. Reyna o‘zining faoliyati davomida juda kuchli hamkorlarga ega bo‘lganini aytdi.
U ayniqsa Valdes va Kasilyasni ajratib ko‘rsatdi, chunki ular boshqa darvozabonlar orasida ajralib turgan va o‘z klublari hamda Ispaniya terma jamoasida muhim iz qoldirgan. Shuningdek, Reyna faqat Ispaniya bilan cheklanib qolmasdan, boshqa davlatlarda ham juda yaxshi darvozabonlar borligini ta’kidladi. Masalan, Buffon, Chex va Van der Sar kabi futbolchilarni misol keltirdi.
U o‘z faoliyati davomida ko‘plab yaxshi darvozabonlarni ko‘rganini bildirdi. Reynaning so‘nggi klubi Italiyadagi Komo jamoasi bo‘lgan.
Ispaniya terma jamoasi safida u jami 38 o‘yin o‘tkazib, 20 ta gol o‘tkazib yuborgan. Uning fikricha, darvozabonlik san’ati doimo rivojlanib bormoqda va turli avlod vakillari orasidan eng zo‘rlarini tanlash har doim qiyin bo‘ladi.

Пепа Рейна назвал лучших вратарей своего поколения
Бывший вратарь сборной Испании Пепа Рейна назвал лучших вратарей своего поколения. Об этом сообщает Euro-football.ru.
42-летний футболист сообщил, что завершит карьеру в конце сезона 2024/2025. Рейна отметил, что у него были очень сильные партнеры по команде.
Он особенно выделил Вальдеса и Касильяса, так как они выделялись среди других вратарей и оставили важный след как в своих клубах, так и в сборной Испании. Кроме того, Рейна подчеркнул, что не стоит ограничиваться только Испанией, ведь в других странах также есть очень хорошие вратари. Например, он привел в пример таких футболистов, как Буффон, Чех и Ван дер Сар.
Он отметил, что за свою карьеру видел множество хороших вратарей. Последним клубом Рейны была команда Комо в Италии.
В составе сборной Испании он провел в общей сложности 38 матчей, пропустив 20 голов. По его мнению, искусство вратарства постоянно развивается, и выбирать лучших среди представителей разных поколений всегда будет сложно.