Semak: Daku bilan shartnoma imzolanmadi, bunday bo‘ladi
«Zenit» jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak «Rubin» klubi hujumchisi Mirlin Daku haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Peterburgliklar yozgi transfer oynasida albaniyalik futbolchini sotib olishni xohlashgan, biroq muzokaralar muvaffaqiyatli yakunlanmadi. Semakning so‘zlariga ko‘ra, jamoada ikki yoki uchta hujumchi haqida o‘ylashmoqda.
Kassyerra va Gondo faqat markaziy hujumchi pozitsiyasida emas, boshqa o‘rinlarda ham o‘ynay olishadi. Afsuski, Mirlin Daku bilan shartnoma tuzilmadi, lekin bu futbol, bunday holatlar bo‘lishi mumkin.
Yakshanba kuni yangi mavsumga tayyorgarlik doirasida «Zenit» «Qizil yulduz»ga qarshi do‘stona o‘yin o‘tkazdi. Semak jamoasi ushbu uchrashuvda 3:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Yangi Rossiya chempionati boshlanishiga uch haftadan kam vaqt qoldi. Birinchi turda «Zenit» o‘z maydonida «Rostov» jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
Jamoa yangi mavsumga katta umidlar bilan kirib, o‘z muxlislarini xursand qilishga harakat qilmoqda. Hozirgi tarkib va o‘yin uslubi murabbiy va futbolchilar uchun muhim ahamiyatga ega.

Semak: С Даку контракт не подписан, так и будет
Главный тренер команды «Зенит» Сергей Семак высказал мнение о нападающем клуба «Рубин» Мирлине Даку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Петербуржцы хотели приобрести албанского футболиста в летнее трансферное окно, однако переговоры не увенчались успехом. По словам Семака, команда рассматривает двух или трех нападающих.
Кассейра и Гондо могут играть не только на позиции центрального нападающего, но и на других местах. К сожалению, контракт с Мирлином Даку не был подписан, но это футбол, такие ситуации могут происходить.
В воскресенье в рамках подготовки к новому сезону «Зенит» провел товарищеский матч против «Красной звезды». Команда Семака одержала победу в этой встрече со счетом 3:0.
До начала нового чемпионата России осталось менее трех недель. В первом туре «Зенит» сыграет на своем поле против команды «Ростов».
Команда входит в новый сезон с большими надеждами и старается порадовать своих болельщиков. Текущий состав и стиль игры имеют важное значение для тренера и футболистов.