Inter va Fluminense o‘rtasidagi 1/8 final jamoalari e’lon qilindi
Yevropa Chempionlar Ligasi 2025 yil 1/8 final bosqichining navbatdagi o‘yini Milanning “Inter” va Braziliyaning “Fluminense” jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Internet nashri “Yevro-Futbol.Ru” mazkur o‘yinda boshlang‘ich tarkiblar qanday bo‘lishi mumkinligi haqida taxminlarni taqdim etdi. “Inter” jamoasining ehtimoliy tarkibi: darvozabon Sommer, himoyachilar Augusto, Bastoni, Acherbi, Darmian, yarim himoyachilar Dyumfris, Mxitaryan, Fratteshi, Barella, hujumchilar Franshesko Espozito hamda Lautaro Martines. “Fluminense” tarkibida esa darvozabon Fabio Lopes, himoyachilar Rene, Freytas, Tyaqo Silva, Xavyer Samuel, yarim himoyachilar Mateus Martinelli, Erkul, Kanobbiyo, Nonato va hujumchilar Jon Arias hamda Everaldo bor. “Inter” safida jarohat tufayli Jan-Aurel Bissek, Xakan Chalhanoglu, Banjamin Pavar va Pyotr Zelinski maydonda bo‘la olmasligi mumkin.
Markus Tyuram esa o‘yin uchun tayyorlanmoqda. Italiyaning “Inter” klubida Darmianning o‘yinda ishtiroki shubhali hisoblanadi, braziliyaliklar safida esa Tyaqo Silva o‘yinni o‘tkazib yuborishi mumkin. Milanliklar E guruhida 7 ochko bilan birinchi o‘rinni egalladi.
“Neradzurri” jamoasi Monterreyga qarshi 1:1 hisobida durang o‘ynadi, Urawa Red Daimonds va River Pleyt jamoalarini mos ravishda 2:1 va 2:0 hisobida mag‘lub etdi. “Fluminense” esa F guruhida ikkinchi o‘rinni qo‘lga kiritdi. Rio jamoasi Dortmundning “Borussiya”si va “Mamelodi Sandauns” bilan 0:0 hisobida durang o‘ynadi, “Ulsan Hyundai”ga esa 4:2 hisobida g‘alaba qozondi. Ushbu o‘yin “Bank of Amerika Stadion”ida o‘tkaziladi.
O‘yin 30 iyun kuni Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi. “Inter” va “Fluminense” o‘rtasidagi o‘yinning matnli jonli translyatsiyasini kuzatishni unutmang. Kiril Ivantsov

Объявлены команды 1/8 финала между Интером и Флуминенсе
Следующий матч 1/8 финала Лиги чемпионов Европы 2025 года пройдет между миланским "Интером" и бразильским "Флуминенсе". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Интернет-издание "Евро-Футбол.Ру" представило предположения о том, каким может быть стартовый состав в этом матче. Предполагаемый состав команды "Интер": вратарь Соммер, защитники Августо, Бастони, Ачерби, Дармиан, полузащитники Дюмфрис, Мхитарян, Фраттеши, Барелла, нападающие Франческо Эспозито и Лаутаро Мартинес. В составе "Флуминенсе" вратарь Фабио Лопес, защитники Рене, Фрейтас, Тьяго Силва, Хавьер Самуэль, полузащитники Матеус Мартинелли, Эркул, Каноббио, Нонато и нападающие Жон Ариас и Эвералдо. В составе "Интера" из-за травмы могут отсутствовать Ян-Аурель Биссек, Хакан Чалханоглу, Бенжамен Павар и Петр Зелиньски.
Маркус Тюрам готовится к игре. У итальянского клуба "Интер" участие Дармиана в матче считается под вопросом, а у бразильцев Тьяго Силва может пропустить игру. Миланцы заняли первое место в группе E с 7 очками.
Команда "Нерадзурри" сыграла вничью с Монтерреем 1:1, а также одержала победы над Урава Ред Даймондс и Ривер Плейт со счетом 2:1 и 2:0 соответственно. "Флуминенсе" занял второе место в группе F. Рио-клуб сыграл вничью с дортмундской "Боруссией" и "Мамелоди Сандаунс" со счетом 0:0, а также одержал победу над "Ульсан Хёндэ" со счетом 4:2. Этот матч пройдет на стадионе "Банк оф Америка".
Игра начнется 30 июня в 22:00 по московскому времени. Не забудьте следить за текстовой трансляцией матча между "Интером" и "Флуминенсе". Кирилл Иванцов