Shveytsariyaning "Syon" klubi prezidenti Kristian Konstantin rossiyalik jamoalar o‘yini uchun stadionni taqdim etishga tayyorligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, agar Rossiya xalqaro maydonga qaytsa, stadionni ishlatish imkoniyati bor. Biroq, agar Rossiya jamoalari Yevrokuboklarga qaytsa, ular o‘z mamlakatida o‘yin o‘tkazishi mumkinligini ta’kidladi.
Bu haqda "Sport-Express" xabar berdi. Eslatib o‘tamiz, FIFA va UEFA qarori bilan rossiyalik terma jamoalar va klublar xalqaro musobaqalardan chetlashtirilgan. Shu sababli, milliy jamoa faqat do‘stona o‘yinlar o‘tkazishi mumkin.
So‘nggi o‘yinda Valeriy Karpinning shogirdlari Belarus terma jamoasini 4:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu holat rossiyalik jamoalarning xalqaro maydondagi holatini yoritadi va ular uchun imkoniyatlar mavjudligini ko‘rsatadi.
Stadionni taqdim etish esa "Syon" klubi tomonidan rossiyalik futbolchilarga yordam sifatida ko‘rilmoqda.

Швейцарский клуб предложил России стадион
Президент швейцарского клуба "Сьон" Кристиан Константин заявил о готовности предоставить стадион для игр российских команд. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если Россия вернется на международную арену, есть возможность использовать стадион. Однако он отметил, что если российские команды вернутся в еврокубки, они могут проводить игры на своей территории.
Об этом сообщает "Спорт-Экспресс". Напоминаем, что по решению FIFA и UEFA российские национальные команды и клубы отстранены от международных соревнований. Поэтому национальная команда может проводить только товарищеские матчи.
В последнем матче подопечные Валерия Карпина обыграли сборную Беларуси со счетом 4:1. Этот случай освещает положение российских команд на международной арене и показывает, что у них есть возможности.