Albaniyalik hujumchi Mirlind Daku o‘z faoliyatini Qozonning “Rubin” klubida davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda “Evro-Futbol.Ru” nashrining maxsus intervyusida ma’lum bo‘ldi. Select Sports Management LLC agentligi, futbolchining manfaatlarini himoya qiluvchi tashkilot, Mirlind Daku shartnomasini uzaytirgani va “Rubin”da qolishini tasdiqladi. Oldinroq Albaniya ommaviy axborot vositalari Daku yiliga uch million yevro maosh olishi va agar tovon summa to‘lanadigan bo‘lsa, Yevropa klublariga o‘tishi mumkinligi haqida xabar berishgan edi.
O‘tgan mavsum Rossiya chempionatida 27 yoshli futbolchi 26 o‘yinda 15 ta gol urib, 8 ta samarali uzatmaga mualliflik qildi. Yangi shartnoma muddati hozircha oshkor qilinmagan.
Futbolchining keyingi faoliyati va klubdagi roli jamoa va muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Мирлинд Даку продлил контракт с «Рубином»
Албанский нападающий Мирлинд Даку продолжит свою карьеру в казанском клубе «Рубин». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта информация была озвучена в специальном интервью издания “Евро-Футбол.Ру”. Агентство Select Sports Management LLC, представляющее интересы футболиста, подтвердило, что Мирлинд Даку продлил контракт и останется в «Рубине». Ранее албанские СМИ сообщали, что Даку будет получать три миллиона евро в год и что, если будет выплачена сумма отступных, он может перейти в европейские клубы.
В прошлом сезоне 27-летний футболист забил 15 голов и сделал 8 результативных передач в 26 матчах чемпионата России. Срок нового контракта пока не раскрыт.