Syon prezidenti Chelestini Rossiyadagi ishini qo‘llab quvvatladi
Shveytsariyaning "Syon" klubi prezidenti Kristian Konstantin, Fabiyo Chelestining Moskva markaziy sport klubiga (CSKA) kelishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U hech kimni ayblamayman, agar kimdir Rossiyada ishlashni xohlasa, bu har bir kishining o‘z qarori ekanini ta’kidladi. Konstantinning so‘zlariga ko‘ra, u bu masalada mutlaqo neytral turadi va vaziyat shunchalik oddiy ekanligini aytdi.
Chelestini 20 iyun kuni CSKA bosh murabbiyi lavozimiga tayinlandi.
U avvalgi murabbiy Marko Nikolichni almashtirdi, u esa o‘z faoliyatini Gretsiyadagi AEK klubida davom ettirishga qaror qilgan edi. Shveytsariyalik Blick nashri mutaxassisga klubdan pul olish uchun jazoga duch kelishi mumkinligini yozdi.
Biroq CSKA matbuot xizmati klub sanktsiyalar ostida emasligini ta’kidlab, bunday xabarlarni "ahmoqlik" deb atadi. Bu holat klub va murabbiyning faoliyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatmasligi kerakligi aytilmoqda.

Президент Сиона поддержал работу Челестини в России
Президент швейцарского клуба "Сьон" Кристиан Константин высказался о приходе Фабио Челести в московский центральный спортивный клуб (ЦСКА). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что никого не обвиняет, если кто-то хочет работать в России, это решение каждого человека. По словам Константина, он остается абсолютно нейтральным в этом вопросе и сказал, что ситуация настолько проста. Челести был назначен главным тренером ЦСКА 20 июня.
Он заменил предыдущего тренера Марко Николича, который решил продолжить свою карьеру в греческом клубе АЕК. Швейцарское издание Blick сообщило, что специалист может столкнуться с наказанием за получение денег от клуба.
Однако пресс-служба ЦСКА, подчеркивая, что клуб не находится под санкциями, назвала такие сообщения "глупостью". Утверждается, что эта ситуация не должна негативно сказаться на деятельности клуба и тренера.