Arsenal Rodrigoni yozda transfer qilmoqchi
Madridning "Real" jamoasi qanot himoyachisi Rodrigoning transferi Londonning "Arsenal" klubi uchun ustuvor vazifa bo‘lib qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bahor oylaridan beri "kanonirlar" 24 yoshli futbolchiga qiziqish bildirayotgani ma’lum. Rodrigoning asosiy tarkibda doimiy o‘rni yo‘q, bu esa uning kelajakdagi ahvolini noaniq qiladi.
Dushanba kuni Javi Alonso yana braziliyalik o‘yinchini Jahon klub chempionati chorak finalida "Yuventus"ga qarshi o‘yinda zahiradan boshlashga majbur bo‘ldi. "Arsenal" klubi muxbiri Ben Jeykobning ma’lumotiga ko‘ra, jamoa hujum qanotini kuchaytirishda Rodrigoni mukammal variant deb hisoblaydi. Hozircha futbolchi yozda "Real"ni tark etishga tayyorligi noma’lum, biroq chempionat yakunlangach, u Javi Alonso bilan kelajagi haqida suhbatlashadi.
Madrid klubi uning qiymatini 90 million yevro deb baholamoqda. Ushbu transfer amalga oshsa, "Arsenal" hujum chizig‘ini sezilarli darajada mustahkamlash imkoniga ega bo‘ladi.

Арсенал хочет подписать Родриго этим летом
Мадридский "Реал" рассматривает трансфер защитника Родриго как приоритетную задачу для лондонского "Арсенала". Об этом сообщает Euro-football.ru.
С весны "канониры" проявляют интерес к 24-летнему футболисту. У Родриго нет постоянного места в основном составе, что делает его будущее неопределенным.
В понедельник Хави Альонсо снова был вынужден начать бразильского игрока с запасного места в матче четвертьфинала клубного чемпионата мира против "Ювентуса".
По информации журналиста "Арсенала" Бена Джейкоба, команда считает Родриго отличным вариантом для усиления атакующего фланга. Пока неизвестно, готов ли футболист покинуть "Реал" этим летом, однако после окончания чемпионата он обсудит свое будущее с Хави Альонсо.
Мадридский клуб оценивает его в 90 миллионов евро. Если этот трансфер состоится, "Арсенал" получит возможность значительно укрепить свою атакующую линию.