PSJ Real hujumchisini sotib olmoqchi
2024/2025 mavsumida PSJ Chempionlar Ligasi va ichki musobaqalarning barchasida g‘olib bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shunga qaramay, Liga 1ning yirik klubi keyingi mavsumda ham barcha unvonlar uchun kurashishni davom ettirish maqsadida tarkibini kuchaytirmoqchi. Fichajes manbasining xabar berishicha, parijliklar Real Madrid hujumchisi Rodrigoni sotib olish niyatida.
Manba ma’lumotlariga ko‘ra, PSJ bosh murabbiyi Luis Enrike klub rahbariyatiga Rodrigoni o‘z jamoasida ko‘rishni xohlayotganini bildirgan. Braziliyalik futbolchida jamoani hujumda mustahkamlash uchun zarur bo‘lgan ko‘p qirrali o‘yinchi sifatida qaralmoqda, chunki PSJ hujum liniyasi futbolchilari tez-tez pozitsiyalarini almashtiradi.
Rodrigo oldingi chiziqda turli pozitsiyalarda o‘ynashga qodir. Real Rodrigoni uchun taxminan 80 million yevro so‘raydi, biroq PSJ narxni pasaytirishga umid qilmoqda.
Klub yangi mavsumda ham yuqori natijalarga erishish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solishga tayyor. Rodrigoning jamoaga qo‘shilishi PSJ hujum chizig‘ining yanada kuchayishiga yordam beradi, bu esa kelgusi chempionat va musobaqalarda muvaffaqiyat uchun muhim omil bo‘ladi.
Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi bu transferni amalga oshirish uchun muzokaralarni davom ettirmoqda.

PSJ хочет купить нападающего Реала
В сезоне 2024/2025 ПСЖ стал победителем Лиги чемпионов и всех внутренних турниров. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тем не менее, крупный клуб Лиги 1 намерен усилить состав, чтобы продолжить борьбу за все титулы в следующем сезоне. По информации источника Fichajes, парижане намерены купить нападающего Реала Родриго.
Согласно данным источника, главный тренер ПСЖ Луис Энрике сообщил руководству клуба о своем желании видеть Родриго в своей команде. Бразильский футболист рассматривается как универсальный игрок, необходимый для усиления атаки, так как нападающие ПСЖ часто меняют позиции.
Родриго способен играть на различных позициях в атаке. Реал запрашивает около 80 миллионов евро за Родриго, однако ПСЖ надеется на снижение цены.
Клуб готов задействовать все возможности для достижения высоких результатов в новом сезоне. Присоединение Родриго поможет еще больше усилить атакующую линию ПСЖ, что станет важным фактором для успеха в предстоящем чемпионате и турнирах.