Bitello Zenitga o‘tishi haqida gapirdi
Moskva «Dinamo» jamoasining yarim himoyachisi Bitello Sankt-Peterburgning «Zenit» klubiga o‘tish ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining kelajakdagi transferi haqida shunday dedi: «Agar taklif bo‘lsa, «Zenit»ga o‘tamanmi? Agar muzokaralar davom etsa, bu faqat mendan kelib chiqmaydi.
Men faqat shuni ayta olamanki, «Dinamo»da bo‘lishimdan xursandman». Transfermarkt sayti 25 yoshli hujumchi yarim himoyachining bozor qiymatini 12 million yevroga baholamoqda.
O‘tgan mavsumda Bitello Moskva jamoasi bilan 26 ta o‘yinda maydonga tushdi. U bu o‘yinlarda uchta gol urib, 12 ta golga uzatma berdi.
Bitelloning jamoadagi faoliyati va o‘yindagi hissasi jamoaning muvaffaqiyatida muhim rol o‘ynadi. U nafaqat gollar hisobiga ko‘maklashib, balki jamoa hujumlarini tashkil qilishda ham faol qatnashmoqda.
Kelajakda uning transferi yuzasidan qanday qarorlar qabul qilinishi, ayniqsa, muzokaralar natijasiga bog‘liq bo‘ladi. Hozircha esa Bitello «Dinamo» bilan ishlashdan mamnunligini bildirgan.

Бителло поговорил о переходе в Зенит
Полузащитник московского «Динамо» Бителло высказал мнение о возможности перехода в петербургский «Зенит». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал о своем будущем трансфере: «Если будет предложение, перейду ли я в «Зенит»? Если переговоры продолжатся, это зависит не только от меня.
Я могу только сказать, что рад быть в «Динамо».». Сайт Transfermarkt оценивает рыночную стоимость 25-летнего нападающего-полузащитника в 12 миллионов евро.
В прошлом сезоне Бителло вышел на поле в 26 матчах с московской командой. Он забил три гола и сделал 12 голевых передач в этих играх.
Деятельность Бителло в команде и его вклад в игру сыграли важную роль в успехе команды. Он не только помогает забивать голы, но и активно участвует в организации атак команды.
Какие решения будут приняты по его трансферу в будущем, будет зависеть, в частности, от результатов переговоров. Пока что Бителло выразил удовлетворение работой с «Динамо».