Moskva CSKA jamoasining himoyachisi Matvey Lukin do‘stlik uchrashuvida serbiyalik OFK jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda kapitan lenta olish uning uchun katta sharaf bo‘lganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 4:2 hisobida CSKA jamoasining g‘alabasi bilan yakunlandi. Lukin telekanal “Match TV” efirida klubda besh yoshidan beri faoliyat yuritayotganini, butun umri davomida kapitan bo‘lishni orzu qilganini aytdi.
Endilikda esa rasmiy o‘yinda kapitan lenta olishni maqsad qilganligini ta’kidladi. 12 iyul kuni CSKA jamoasi Rossiya Superkubogi doirasida “Krasnodar” jamoasiga qarshi maydonga chiqadi.
Ushbu o‘yin Qozon shahridagi stadionda o‘tkaziladi. O‘tgan mavsumda CSKA Rossiya Premyer-ligasida uchinchi o‘rinni egallagan va Rossiya Kubogini qo‘lga kiritgan edi.
Bu natijalar jamoaning yuqori darajada ekanligini ko‘rsatadi va yangi mavsumda ham muvaffaqiyatlarga erishish uchun asos bo‘ladi.

Лукин мечтает стать капитаном команды ЦСКА
Защитник московского ЦСКА Матвей Лукин сообщил, что получение капитанской повязки в товарищеском матче против сербской команды OFK стало для него большой честью. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась победой ЦСКА со счетом 4:2. Лукин в эфире телеканала "Матч ТВ" рассказал, что с пяти лет занимается в клубе и мечтал быть капитаном всю свою жизнь.
Теперь он подчеркнул, что ставит перед собой цель получить капитанскую повязку в официальном матче. 12 июля ЦСКА выйдет на поле против команды "Краснодар" в рамках Российского Суперкубка.
Эта игра пройдет на стадионе в Казани. В прошлом сезоне ЦСКА занял третье место в Российской Премьер-лиге и завоевал Кубок России.
Эти результаты показывают высокий уровень команды и станут основой для достижения успехов в новом сезоне.