Bitello Karpin bilan munosabatlari haqida gapirdi
Braziliyalik yarimhimoyachi Bitello “Dinamo” jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin bilan munosabatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida, jamoada yaxshi aloqalar mavjudligini ta’kidladi. Bitello hayotida hech qachon murabbiylar bilan muammolar bo‘lmaganini aytdi.
Valeriy Karpin juda malakali murabbiy bo‘lib, nafaqat jamoaga, balki unga shaxsan ham yordam berayotganini ta’kidladi. Shu bilan birga, Bitello Karpinning o‘zidan o‘yin talablariga oid aniq ma’lumot bermadi, chunki u o‘zini oldindan bashorat qilib bo‘lmasligini xohladi.
Seshanba kuni “Dinamo” jamoasi do‘stona o‘yin doirasida “Akhmat” jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu o‘yinni matnli translyatsiya orqali LiveResult portali orqali kuzatish mumkin bo‘ladi.
Shuningdek, shuni ma’lum qilamizki, Premyer-liganing birinchi turida “Dinamo” “Baltika” jamoasini qabul qiladi. Ushbu o‘yin 18 iyul kuni bo‘lib o‘tadi.
Jamoa va muxlislar uchun muhim bo‘lgan ushbu uchrashuvlar oldidan murabbiy va futbolchilar o‘z ishlariga jiddiy yondashmoqda.

Бителло поговорил о своих отношениях с Карпиным
Бразильский полузащитник Бителло высказался о своих отношениях с главным тренером команды "Динамо" Валерием Карпиным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в команде существуют хорошие отношения. Бителло сказал, что у него никогда не было проблем с тренерами.
Валерий Карпин является очень квалифицированным тренером, который помогает не только команде, но и ему лично, подчеркнул он. В то же время Бителло не дал четкой информации о требованиях к игре от Карпина, так как он не хотел предсказывать себя заранее.
Во вторник команда "Динамо" выйдет на поле против команды "Ахмат" в рамках товарищеской игры. Эту игру можно будет наблюдать через текстовую трансляцию на портале LiveResult.
Также сообщаем, что в первом туре Премьер-лиги "Динамо" примет команду "Балтика". Эта игра состоится 18 июля.
Перед этими важными встречами для команды и болельщиков тренер и футболисты серьезно относятся к своей работе.