Orkun Kyokchu Beshiktosh bilan kelishuvga erishdi
Turkiyalik yarim himoyachi Orkun Kyokchu «Beshiktosh» klubiga o‘tishga bir qadam yaqinlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ismli manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, 24 yoshli futbolchi 2029 yilgacha mo‘ljallangan shartnoma bo‘yicha «Beshiktosh» bilan asosiy kelishuvga erishdi. Hozirda esa klublar o‘rtasida transfer bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda.
Oldinroq Kyokchu «Benfika» rahbariyatiga «Beshiktosh»ga o‘tishni xohlashi haqida ma’lumot bergan edi. Joriy mavsumda yarim himoyachi barcha musobaqalarda jami 55 o‘yinda maydonga tushib, 12 ta gol urdi va 11 ta golga uzatma berdi.
Uning faoliyati jamoa uchun muhim hisoblanadi va transfer jarayoni futbol olamida katta qiziqish uyg‘otmoqda. Kyokchuning yangi jamoasiga qo‘shilishi «Beshiktosh»ning kuchayishiga xizmat qiladi.

Оркун Кёкчу достиг соглашения с Бешикташем
Турецкий полузащитник Оркун Кёкчу на шаг приблизился к переходу в клуб «Бешикташ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным источника, 24-летний футболист достиг основного соглашения с «Бешикташем» по контракту, рассчитанному до 2029 года. В настоящее время продолжаются переговоры между клубами по трансферу.
Ранее Кёкчу сообщил руководству «Бенфики» о своем желании перейти в «Бешикташ». В текущем сезоне полузащитник провел 55 матчей во всех турнирах, забил 12 голов и отдал 11 голевых передач.
Его деятельность считается важной для команды, и процесс трансфера вызывает большой интерес в футбольном мире. Присоединение Кёкчу к новой команде будет способствовать усилению «Бешикташа».