Zenit va Spartak Rossiya chempioni bo‘lishi mumkin
Davydov fikricha, «qizil-oq» jamoasi chempionlik unvonini qo‘lga kiritishi mumkin. U shuningdek, «Krasnodar» jamoasi o‘z chempionlik maqomini himoya qila oladimi, degan savolga javoban, keyingi mavsumda Rossiya premer-ligasida chempionlik uchun asosiy da’vogarlar «Zenit» yoki «Spartak» bo‘lishini ta’kidladi.
Esda tutish lozimki, «Krasnodar» jamoasi bahorning o‘zida ilk bor Rossiya chempioni bo‘lgan. Oxirgi marta «Spartak» jamoasi 2017 yilda chempionlikni qo‘lga kiritgan.
Yangi mavsumning birinchi turida «Spartak» o‘z maydonida Mahachqaladagi «Dinamo» jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu o‘yin jamoaning yangi mavsumdagi dastlabki sinovlaridan biri bo‘ladi.
Umuman olganda, Rossiya premer-ligasida raqobat yuqori bo‘lib, har bir jamoa o‘z imkoniyatlarini namoyish etishga harakat qiladi.

Зенит и Спартак могут стать чемпионами России
Бывший футболист «Спартака» Денис Давыдов оценил шансы команды под руководством Деяна Станковича в предстоящем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Давыдова, «красно-белые» могут завоевать титул чемпиона. Он также отметил, что в ответ на вопрос, сможет ли команда «Краснодара» защитить свой чемпионский статус, основными претендентами на чемпионство в следующем сезоне будут «Зенит» или «Спартак».
Стоит отметить, что команда «Краснодар» впервые стала чемпионом России весной. В последний раз титул чемпиона завоевал «Спартак» в 2017 году.
В первом туре нового сезона «Спартак» выйдет на поле против команды «Динамо» из Махачкалы на своем стадионе. Эта игра станет одним из первых испытаний команды в новом сезоне.
В целом, конкуренция в Российской Премьер-Лиге высока, и каждая команда старается продемонстрировать свои возможности.