Vinger Niko Uilyams yaqinda «Atletik» klubi bilan o‘zaro kelishuvni o‘nta yillik muddatga uzaytirdi va «Barselona» klubiga o‘tish variantidan voz kechdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyaning Sport nashri xabariga ko‘ra, o‘tgan hafta bir muxlis «sine-granatoviy» jamoasining prezidenti Joan Laportaga Uilyamsning holati haqida savol berdi. «Barselona» rahbari bu savolga javob berdi.
Laporta shunday dedi: «Biz uning agentining futbolchiga erkin agent maqomini berish so‘roviga rozi emasmiz. Biz 60 million yevro to‘lamaymiz va keyin futbolchining bepul ketishiga yo‘l qo‘ymaymiz.
Bunday holat bo‘lmaydi». Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, Niko Uilyamsning agenti «Barselona»dan shartnomaga ro‘yxatdan o‘tish kafolatlarini kiritishni so‘ragan.
Agar klub uni ro‘yxatdan o‘tkazmasa, Niko erkin agent sifatida ketishi mumkin edi. Bu holat klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvda muhim o‘rin tutgan.

Жоан Лапорта объяснил ситуацию с Нико Уильямсом
Вингер Нико Уильямс недавно продлил соглашение с клубом «Атлетик» на десять лет и отказался от варианта перехода в клуб «Барселона». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации испанского издания Sport, на прошлой неделе один из болельщиков задал президенту «сине-гранатовых» Жоану Лапорте вопрос о ситуации с Уильямсом. Президент «Барселоны» ответил на этот вопрос.
Лапорта сказал: «Мы не согласны с просьбой его агента предоставить футболисту статус свободного агента. Мы не будем платить 60 миллионов евро, а затем позволять футболисту уйти бесплатно.
Такого не будет». Ранее стало известно, что агент Нико Уильямса попросил «Барселону» включить гарантии регистрации контракта.
Если клуб не зарегистрирует его, Нико мог бы уйти как свободный агент. Эта ситуация играла важную роль в соглашении между клубом и футболистом.