Luis Enrike Realga qarshi o‘yinda motivatsiya haqida
Parijning «PSJ» jamoasi bosh murabbiyi Luis Enrike «Real»ga qarshi o‘yin oldidan qo‘shimcha motivatsiyaga ega ekanligini tan oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Enrike ilgari «Barselona» jamoasida futbolchi va murabbiy sifatida faoliyat yuritgan. U «Real»ga qarshi o‘ynash har doim zavq ekanligini, dunyodagi eng muvaffaqiyatli jamoaga qarshi o‘yin uning uchun katta ahamiyatga ega ekanligini ta’kidladi.
Enrike o‘zini «Barselona» muxlisi deb hisoblaydi va hozirda ham katalon klubi a’zosi hisoblanadi. Shuningdek, u Xixonning «Sporting» jamoasini ham qo‘llab-quvvatlaydi.
Shu sababli «Real»ga qarshi o‘yinlar unga alohida ilhom bag‘ishlaydi. «PSJ» va «Real» jamoalari Jahon klublar chempionati yarim finalida bellashadi.

Луис Энрике о мотивации в игре против Реала
Главный тренер парижского «ПСЖ» Луис Энрике признал, что у него есть дополнительная мотивация перед игрой против «Реала». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Энрике ранее работал футболистом и тренером в команде «Барселона». Он отметил, что играть против «Реала» всегда приятно, и матч с самой успешной командой в мире имеет для него большое значение.
Энрике считает себя фанатом «Барселоны» и в настоящее время также является членом каталонского клуба. Кроме того, он поддерживает команду «Спортинг» из Хихона.
Поэтому матчи против «Реала» вдохновляют его особенно. Команды «ПСЖ» и «Реал» встретятся в полуфинале чемпионата мира клубов.