Sochi jamoasi Vasilyevni ijaraga oldi
Zenit jamoasining asosiy yarim himoyachisi Dmitriy Vasilyev ijaraga berilgan holda Sochi klubiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda janubiy klubning rasmiy Telegram-kanali xabar berdi. Ijara shartnomasi 2025/26 yilgi mavsum oxirigacha mo‘ljallangan.
21 yoshli futbolchi Sochi jamoasida 87-raqam ostida maydonga tushadi. Vasilyev Zenit akademiyasida tarbiyalangan.
O‘tgan mavsumda u asosiy jamoa tarkibida to‘qqizta o‘yinda ishtirok etib, ikkita gol urdi. Hozirgi vaqtda uning Zenit bilan amaldagi mehnat shartnomasi 2028 yil o‘rtalarigacha amal qiladi.
Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, rus futbolchisining bozor qiymati 600 ming yevroni tashkil etadi. Ushbu o‘tish Vasilyev uchun yangi imkoniyatlar yaratadi va Sochi jamoasining o‘yin kuchini oshirishga xizmat qiladi.
Ijara muddati tugagach, futbolchi o‘zining asosiy klubiga qaytadi yoki yangi shartnoma tuzilishi mumkin.

Команда Сочи арендовала Васильева
Основной полузащитник команды Зенит Дмитрий Васильев перешел в клуб Сочи на правах аренды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил официальный Telegram-канал южного клуба. Арендное соглашение рассчитано до конца сезона 2025/26.
21-летний футболист будет выступать за команду Сочи под номером 87. Васильев воспитанник академии Зенита.
В прошлом сезоне он принял участие в девяти матчах основного состава и забил два гола. В настоящее время его действующий трудовой контракт с Зенитом действует до середины 2028 года.
Согласно данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость российского футболиста составляет 600 тысяч евро. Этот переход создаст новые возможности для Васильева и поможет усилить игровую мощь команды Сочи.
По окончании срока аренды футболист вернется в свой основной клуб или может быть заключен новый контракт.