Sobiq «Selta» jamoasi futbolchisi Aleksandr Mostovoy Rossiya Superkubogi uchun bo‘lib o‘tadigan «Krasnodar» va CSKA o‘rtasidagi o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, kelayotgan o‘yin oldindan aytib bo‘lmaydigan, natijasi noaniq musobaqa hisoblanadi. Chunki joriy mavsumga jamoalarning tayyorgarlik darajasi haqida aniq ma’lumot yo‘q.
Mostovoy o‘z fikrida neytral tomon ekanligini aytgan, ammo agar bitta jamoani tanlash kerak bo‘lsa, unga ko‘proq CSKA yoqishini ta’kidlagan. Esda tutish lozimki, o‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, «Krasnodar» Rossiya chempioni bo‘lgan, CSKA esa mamlakat kubogini qo‘lga kiritgan.
Rossiya Superkubogi uchun «Krasnodar» va CSKA jamoalari o‘rtasidagi bahs 12 iyul kuni bo‘lib o‘tadi. Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi.
Bu o‘yin futbol muxlislari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va jamoalarning hozirgi holati hamda imkoniyatlari haqida ko‘plab taxminlar mavjud.

Мостовой сказал, что он на стороне ЦСКА в Суперкубке
Бывший футболист «Сельты» Александр Мостовой высказал свои мысли о предстоящем матче за Суперкубок России между «Краснодаром» и ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам эксперта, предстоящая игра является непредсказуемым соревнованием с неопределенным результатом. Поскольку нет точной информации о степени подготовки команд к текущему сезону.
Мостовой отметил, что он является нейтральным, но если нужно выбрать одну команду, ему больше нравится ЦСКА. Стоит отметить, что по итогам прошлого сезона «Краснодар» стал чемпионом России, а ЦСКА завоевал кубок страны.
Матч за Суперкубок России между командами «Краснодар» и ЦСКА состоится 12 июля. Встреча начнется в 18:00 по московскому времени.
Эта игра вызывает большой интерес у футбольных болельщиков, и существует множество предположений о текущем состоянии команд и их возможностях.