Torpedo o‘rniga Orenburg RPLga qaytadi
Rossiya premer-ligasi ishtirokchilari tarkibida o‘zgarish yuz beradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Torpedo» jamoasi sudyalarni sotib olish holati bo‘yicha olib borilgan tergov natijasiga ko‘ra yuqori diviziondan chiqariladi. Bu qaror Rossiya Futbol Ittifoqining Nazorat va intizom qo‘mitasi tomonidan ko‘rib chiqilmoqda.
Mazkur masala bo‘yicha yig‘ilish 10 iyul, payshanba kuni bo‘lib o‘tadi. «Torpedo» o‘rnini «Orenburg» jamoasi egallaydi.
«Orenburg» mavsumning bahor qismida premer-ligadan tushib ketgan bo‘lib, musobaqa jadvalida 15-o‘rinni egallagan edi. Sport-Express nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, «Torpedo» o‘rniga «Orenburg»ni kiritish masalasi allaqachon hal qilingan.
Bu o‘zgarish Rossiya premer-ligasining navbatdagi mavsumida kuchga kirishi kutilmoqda. Shu bilan birga, mazkur jarayon Rossiya futbolining adolatli va shaffof o‘tishini ta’minlash maqsadida olib borilmoqda.
Jamoalar o‘rtasida musobaqa qoidalariga qat’iy rioya qilinishi ta’minlanadi. Bu qaror futbolning obro‘sini saqlashga xizmat qiladi.

Торпедо вместо этого вернется в РПЛ Оренбурга
В составе участников Российской Премьер-Лиги произойдут изменения. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «Торпедо» будет исключена из высшего дивизиона по результатам расследования по делу о подкупе судей. Это решение рассматривается Контрольно-дисциплинарным комитетом Российского футбольного союза.
Собрание по данному вопросу пройдет 10 июля, в четверг. Место «Торпедо» займет команда «Оренбург».
«Оренбург» вылетел из Премьер-Лиги в весенней части сезона, заняв 15-е место в турнирной таблице. По данным издания Sport-Express, вопрос о введении «Оренбурга» вместо «Торпедо» уже решен.
Это изменение ожидается вступить в силу в следующем сезоне Российской Премьер-Лиги. При этом данный процесс осуществляется с целью обеспечения справедливого и прозрачного прохождения российского футбола.
Будет обеспечено строгое соблюдение правил соревнования между командами. Это решение служит для сохранения престижа футбола.