Torpedo klubi jiddiy mojaro markazida turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub sudyalarga noqonuniy ta’sir ko‘rsatishda gumon qilinmoqda. Shuningdek, «avtozavodchilar» deb ataluvchi jamoa Premyer-ligani tark etishi mumkinligi haqida ma’lumotlar paydo bo‘lgan.
Ularning o‘rnini «Orenburg» jamoasi egallashi kutilmoqda. Telegramdagi «Insaydlar» kanali xabariga ko‘ra, Rossiya futbol ittifoqi hozirda Torpedoni Premyer-ligani tark etishga ko‘ndirishga harakat qilmoqda.
Agar klub bunday qarorga rozi bo‘lsa, ular o‘z chiqarib yuborilishiga nisbatan CAS sudida shikoyat qilish huquqidan mahrum bo‘ladi. Shu holatda, reglamentga muvofiq, ularning o‘rnini «Orenburg» jamoasi egallaydi, chunki Premyer-ligada bunday holat uchun ustunlik mavjud.
Biroq, Torpedo Premyer-ligani tark etishga qarshi turibdi va o‘z pozitsiyasini himoya qilmoqda. Agar Rossiya futbol ittifoqining qarori bilan klub ligadan chiqarilsa, «Orenburg» jamoasi afzallikka ega bo‘lmaydi, deb ta’kidlanmoqda.
Shunday qilib, hozirgi vaziyat murakkab va klubning kelajagi hali aniq emas. Premyer-ligada o‘z o‘rnini saqlab qolish uchun Torpedo barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda.

Торпедо отказывается покидать Премьер-лигу
Клуб подозревается в незаконном влиянии на судей. Также появились сведения о том, что команда, называемая «автозаводчиками», может покинуть Премьер-лигу.
Их место, как ожидается, займет команда «Оренбург». Согласно сообщению канала «Инсайды» в Telegram, Российский футбольный союз в настоящее время пытается убедить Торпедо покинуть Премьер-лигу.
Если клуб согласится на такое решение, он будет лишен права подать жалобу в CAS по поводу своего исключения. В этом случае, согласно регламенту, их место займет команда «Оренбург», так как в Премьер-лиге существует преимущество для таких случаев.
Однако Торпедо противится выходу из Премьер-лиги и защищает свою позицию. Подчеркивается, что если клуб будет исключен по решению Российского футбольного союза, команда «Оренбург» не получит преимущества.
Таким образом, текущая ситуация сложная, и будущее клуба пока не ясно. Чтобы сохранить свое место в Премьер-лиге, Торпедо использует все возможные ресурсы.