Lion klubi Ligadan ikkinchi darajaga tushirilmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub apellyatsiyada g‘alaba qozondi – Milliy moliyaviy nazorat boshqarmasi birinchi instantsiyaning qarorini bekor qilib, Lionni Fransiya futbolining yuqori ligasida saqlab qoldi. Lion apellyatsiya qo‘mitasiga yangi rahbariyatning kelajakda barqaror boshqaruvni ta’minlashga bo‘lgan intilishlarini tan olgani uchun minnatdorlik bildirdi.
Bugungi qaror Lion klubiga bo‘lgan ishonchni tiklash yo‘lida birinchi qadamdir, deya ta’kidlandi klub bayonotida. Shuningdek, Lion jamoasi endi o‘z faoliyatini asosan sport maqsadlariga qaratishini ma’lum qildi.
O‘tgan Fransiya chempionatida Lion jamoasi oltinchi o‘rinni egallab, Yevropa ligasida ishtirok etish huquqini qo‘lga kiritgan edi. Bu muvaffaqiyat klubning kelgusidagi maqsadlarini amalga oshirishda muhim asos bo‘ladi.

Клуб Лион подтвердил свое пребывание в Лиге в апелляции
Клуб одержал победу в апелляции – Национальное управление финансового контроля отменило решение первой инстанции и сохранило Лион в высшей лиге французского футбола. Лион выразил благодарность апелляционному комитету за признание стремления нового руководства обеспечить стабильное управление в будущем.
Сегодняшнее решение является первым шагом на пути к восстановлению доверия к клубу Лион, отмечается в заявлении клуба. Также команда Лион сообщила, что теперь сосредоточит свою деятельность в основном на спортивных целях.
В прошлом чемпионате Франции команда Лион заняла шестое место и получила право участвовать в Лиге Европы. Этот успех станет важной основой для реализации будущих целей клуба.