Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak Shveytsariyaning «Syon» jamoasiga qarshi o‘tkazilgan do‘stona o‘yinda hujumchi Aleksandr Sobolevning ishtirok etmasligi sabablarini izohladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sobolev bugun Moskva vaqti bilan soat 19:00 da boshlangan o‘yinga ro‘yxatga kiritilmagan. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Sobolevda mushaklarida kichik muammolar bor, ammo ular jiddiy emas.
U bir necha kundan so‘ng to‘liq tiklanib, maydonga qaytadi, deya umid qilinmoqda. Shuningdek, Semak Alip ham shunday holatda ekanini ta’kidladi.
Bundan tashqari, «Syon» jamoasining Sankt-Peterburgga kelishi xorijiy jamoalar uchun Rossiyaga kelib o‘yin o‘tkazishdan qo‘rqmaslik kerakligining yaqqol isboti ekanini bildirdi. Bu holat xalqaro musobaqalar doirasida xavfsizlik va ishonch muhitining barqarorligini namoyish etadi.
Shunday qilib, murabbiy jamoa a’zolarining sog‘ligiga alohida e’tibor qaratilayotganini va mehmon jamoalarning Rossiyada o‘yin o‘tkazish imkoniyatlari keng ekanini ta’kidladi.

Соболев не участвовал в соревнованиях из-за проблемы с мышцами
Главный тренер петербургского «Зенита» Сергей Семак объяснил причины отсутствия нападающего Александра Соболева в товарищеском матче против швейцарского клуба «Сьон». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Соболев не был включен в заявку на матч, который начался сегодня в 19:00 по московскому времени. По словам тренера, у Соболева есть небольшие проблемы с мышцами, но они не серьезные.
Ожидается, что он полностью восстановится и вернется на поле через несколько дней. Семак также отметил, что в аналогичной ситуации находится и Алипов.
Кроме того, он заявил, что приезд команды «Сьон» в Санкт-Петербург является ярким доказательством того, что иностранные команды не должны бояться приезжать в Россию для проведения матчей. Эта ситуация демонстрирует стабильность атмосферы безопасности и доверия в рамках международных соревнований.
Таким образом, тренер подчеркнул, что особое внимание уделяется здоровью игроков команды и что возможности для проведения матчей иностранных команд в России широки.