Baltika klubi darvozabon Svinov bilan xayrlashdi
Kaliningradning «Baltika» klubi rasmiy ravishda darvozabon Ilya Svinov bilan shartnomani bekor qilganini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya Premer-ligasining yangi ishtirokchisi hisoblangan «Baltika» jamoasidan Ilya Svinov ketdi. Shartnoma tomonlarning o‘zaro kelishuvi bilan bekor qilingan.
Ilya iyul oyida «Baltika» safiga qo‘shilgan edi va Kaliningrad klubi sharafini himoya qilib beshta o‘yinda maydonga tushdi. Klub rasmiy sayti orqali Svinovga kelajak faoliyatida omad tiladi.
Eslatib o‘tamiz, Kaliningrad jamoasi so‘nggi PARI Ligasi musobaqasida g‘olib bo‘lib, bevosita Premer-ligaga yo‘l oldi. Yangi mavsumning birinchi turida «Baltika» Moskva shahridagi «Dinamo» jamoasi bilan maydonda uchrashadi.
O‘yinga juma kuni, 18 iyulda soat 20:30da Moskva vaqti bilan start beriladi. Bu uchrashuv yangi mavsum uchun muhim bahs hisoblanadi.

Балтика клуб рассталась с вратарем Свиновым
Калининградский клуб «Балтика» официально объявил о расторжении контракта с вратарем Ильей Свиновым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Илья Свинов покинул команду «Балтика», которая является новым участником Российской Премьер-Лиги. Контракт был расторгнут по взаимному соглашению сторон.
Илья присоединился к «Балтике» в июле и провел пять матчей, защищая цвета калининградского клуба. Клуб через свой официальный сайт пожелал Свинову удачи в будущей деятельности.
Напомним, что калининградская команда стала победителем последнего турнира PARI Лиги и напрямую вышла в Премьер-Лигу. В первом туре нового сезона «Балтика» встретится на поле с командой «Динамо» из Москвы.
Матч начнется в пятницу, 18 июля, в 20:30 по московскому времени. Эта встреча считается важным испытанием для нового сезона.