Moyzes Dinamoga o‘tishga shoshilmayapti
Braziliyalik himoyachi Moyzesning CSKA klubi bilan shartnomasini uzaytirish masalasi agentlari tomonidan hal qilinmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi Moskva “Dinamo” klubining o‘ziga bo‘lgan qiziqishi haqida ham fikr bildirdi. U o‘zini majburlab kimningdir oldiga borishini istamasligini aytdi.
Hozircha uning agentlari bu masalani boshqarayotgani va rasmiy takliflar yo‘qligi ta’kidlandi. Moyzes 2024/2025 yilgi mavsumda Rossiya chempionati va Kubogida jami 37 ta o‘yin o‘tkazib, uchta gol urdi hamda shuncha golli uzatma berdi.

Мойзес не спешит переходить в Динамо
Вопрос о продлении контракта бразильского защитника Мойзеса с клубом ЦСКА решается его агентами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист также высказался о заинтересованности московского клуба "Динамо". Он сказал, что не хочет заставлять себя идти к кому-то.
Пока его агенты занимаются этим вопросом, и было отмечено, что официальных предложений нет. Мойзес провел 37 матчей в чемпионате России и Кубке в сезоне 2024/2025, забил три гола и сделал столько же голевых передач.
Его текущий контракт действует до 30 июня 2026 года. Рыночная стоимость 30-летнего футболиста составляет пять миллионов евро.