Moyzes: Har kimning o‘z taqdiri bor
Moskva CSKA jamoasining so‘nggi himoyachisi Roberto Moyzes jamoa bosh murabbiyi lavozimidan ketgan Marko Nikolich haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, har bir insonning o‘z taqdiri bor va ular Nikolichga omad tilashi lozim. Moyzes ushbu murabbiy bilan birga ishlagan davr uchun minnatdorlik bildirdi.
Bu haqda "Chempionat" nashri xabar berdi. Eslatib o‘tamiz, Nikolich o‘tgan mavsumda CSKA jamoasini boshqarib, Rossiya Premer-ligasida jamoani uchinchi o‘ringa olib chiqqan va mamlakat kubogini qo‘lga kiritgan edi.
Jamoaning yangi bosh murabbiyi sifatida 49 yoshli shveytsariyalik mutaxassis Fabio Chelestini tayinlandi. U ilgari "Bazel" klubida faoliyat yuritgan.
Bu o‘zgarishlar CSKA jamoasining kelgusidagi maqsadlariga erishishdagi muhim qadam bo‘lishi kutilmoqda.

Моисей: У каждого есть своя судьба
Последний защитник московского ЦСКА Роберто Мойзес высказался о главном тренере команды Марко Николиче, который покинул свой пост. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, у каждого человека есть своя судьба, и им следует пожелать Николичу удачи. Мойзес выразил благодарность за время, проведенное с этим тренером.
Об этом сообщает издание "Чемпионат". Напомним, что Николич в прошлом сезоне возглавлял команду ЦСКА, доведя её до третьего места в Российской Премьер-лиге и завоевав Кубок страны.
Новым главным тренером команды назначен 49-летний швейцарский специалист Фабио Челестини. Ранее он работал в клубе "Базель".