Moskva CSKA kommunikatsiyalar bo‘yicha direktori Kirill Breydo yangi mavsumda RPLda «Torpedo» o‘rniga «Orenburg» ishtirok etishi logistika bilan bog‘liq muammolar tug‘dirmasligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa boshlig‘i Aleksandr Grigorievich Stelmak bu jarayonni oldindan kuzatib, Orenburgda mehmonxona band qilib, charter reysini tayyorlab qo‘ygan. Shu sababli, CSKA jamoasi yangi mavsumda logistika bilan bog‘liq hech qanday qiyinchiliklarga duch kelmaydi.
CSKA birinchi turda RPLda «Torpedo»ga qarshi maydonga tushishi kerak edi, ammo «avtozavodchilar» oldingi mavsumdagi o‘yinlarga ta’sir o‘tkazishga urinish bo‘yicha yuzaga kelgan mojaro tufayli rasmiy ravishda ishtirokdan chetlashtirilgan. Shunday qilib, «Orenburg» jamoasi «Torpedo» o‘rnini egallab, yangi mavsumda CSKA uchun raqib sifatida qatnashadi.
Bu o‘zgarishlar jamoaning tayyorgarligiga va o‘yinlarga ta’sir qilmasligi kutilmoqda. Umuman olganda, CSKA rahbariyati logistika masalalarini oldindan hal qilib, yangi mavsumga puxta tayyorlanmoqda.

ЦСКА забронировал гостиницу в Оренбурге
Директор по коммуникациям московского ЦСКА Кирилл Брейдо сообщил, что участие «Оренбурга» вместо «Торпедо» в новом сезоне РПЛ не вызовет проблем с логистикой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, руководитель команды Александр Григорьевич Стелмак заранее проследил за этим процессом, забронировав гостиницу в Оренбурге и подготовив чартерный рейс. Поэтому команда ЦСКА не столкнется с какими-либо трудностями с логистикой в новом сезоне.
ЦСКА должен был выйти на поле против «Торпедо» в первом туре РПЛ, однако «автозаводчики» были официально отстранены от участия из-за конфликта, возникшего в результате попыток повлиять на игры предыдущего сезона. Таким образом, команда «Оренбург» займет место «Торпедо» и будет участвовать в новом сезоне как соперник для ЦСКА.
Ожидается, что эти изменения не повлияют на подготовку команды и игры. В целом руководство ЦСКА заранее решает вопросы логистики и тщательно готовится к новому сезону.