Moskva “Torpedo” kelasi mavsumga tayyorlanmoqda
Sergey Sinyayev, Moskva shahridagi “Torpedo” futbol klubi bosh direktori, jamoaning kelgusi mavsum uchun rejalari haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Eslatib o‘tamiz, “Torpedo” klubi avvalgi rahbariyat tomonidan hakamlarni sotib olishga urinishlar tufayli Rossiya Premyer Ligasi ishtirokchilari ro‘yxatidan chiqarilgan edi. Shuningdek, jamoaga besh million rubl jarima solindi.
Sinyayevning so‘zlariga ko‘ra, agar klub litsenziya olgan bo‘lsa, demak kelayotgan mavsum uchun moliyalashtirish tasdiqlangan. Mavsum uchun belgilangan vazifalar oshkor etilishi shart emas, ular tabiiy ravishda eng yuqori darajada bo‘ladi.
Jamoa tarkibi o‘zgarmagan, futbolchilarning maoshlarida kamayish bo‘lmagan. Yangi mavsumning birinchi ligasi PARI 18 iyulda boshlanadi va “Torpedo”ning birinchi raqibi “Chelyabinsk” futbol klubi bo‘ladi.
Bu mavsumda jamoa o‘z kuchini namoyish etishga tayyor va oldingi xatolardan saboq olib, muvaffaqiyatga intiladi.

Москва "Торпедо" к следующему сезону готовится
Сергей Синяев, генеральный директор футбольного клуба “Торпедо” в Москве, рассказал о планах команды на предстоящий сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Напомним, что клуб “Торпедо” был исключен из списка участников Российской Премьер-Лиги из-за попыток подкупа судей со стороны предыдущего руководства. Также команде был наложен штраф в пять миллионов рублей.
По словам Синяева, если клуб получил лицензию, значит финансирование на предстоящий сезон подтверждено. Задачи на сезон не обязательно раскрывать, они естественно будут на самом высоком уровне.
Состав команды не изменился, зарплаты футболистов не уменьшились. Первый тур нового сезона PARI начнется 18 июля, и первым соперником “Торпедо” станет футбольный клуб “Челябинск”.
В этом сезоне команда готова продемонстрировать свои силы и, извлекая уроки из предыдущих ошибок, стремится к успеху.