Rudenko: Zenit chempionlik uchun asosiy da’vogar
Moskva «Lokomotiv» jamoasining hujumchisi Aleksandr Rudenko OAV vakillari bilan suhbatda joriy mavsumda Premyer-liga chempionligi uchun kurashayotgan jamoalar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, chempionlik uchun asosiy da’vogarlar «Lokomotiv», «Zenit» va «Krasnodar» jamoalari hisoblanadi. Ayniqsa, «Zenit» jamoasi yaxshi kuchayib, aniq da’vogar sifatida ko‘rilmoqda.
Rudenko bu haqda «Match TV» telekanaliga bergan intervyusida gapirdi. Ma’lumot uchun, Aleksandr Rudenko Moskva «Lokomotiv» jamoasiga erkin agent sifatida o‘tgan.
Uning oldingi jamoasi Podmoskovye hududidagi «Khimki» bo‘lgan. O‘tgan mavsumda «Lokomotiv» Premyer-ligada oltinchi o‘rinni egallagan edi.
Jamoa yangi mavsumda yuqori natijalarga erishish uchun harakat qilmoqda. Rudenko va uning jamoadoshlari muxlislarning umidlarini oqlashga intilmoqda.

Руденко: Зенит главный претендент на чемпионство
Нападающий московского «Локомотива» Александр Руденко в интервью представителям СМИ высказал мнение о командах, борющихся за чемпионство в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, основными претендентами на чемпионство являются команды «Локомотив», «Зенит» и «Краснодар». Особенно команда «Зенит» значительно усилилась и рассматривается как явный претендент.
Руденко об этом сказал в интервью телеканалу «Матч ТВ». Для справки, Александр Руденко перешел в московский «Локомотив» в качестве свободного агента.
Его предыдущей командой был «Химки» из Подмосковья. В прошлом сезоне «Локомотив» занял шестое место в Премьер-лиге.
Команда старается добиться высоких результатов в новом сезоне. Руденко и его товарищи по команде стремятся оправдать надежды болельщиков.