Mostovoy: Vendel hozir oltin davrini o'tkazmoqda
Sobiq futbolchi Aleksandr Mostovoy "Zenit" jamoasining yarim himoyachisi Markus Vendelning kelajagi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Vendel "Zenit"ga katta yordam beradi. Rossiyada u juda yuqori maosh oladi, Yevropada esa bunday darajadagi maoshni hech kim unga bermaydi, chunki u yerda daraja boshqacha.
Hozirgi vaqtda Vendel uchun eng yaxshi vaqti, u o‘zining oltin davrini yashamoqda. Ekspert shuningdek, Vendelning yig‘inlarni o‘tkazib yuborishi uning mavsum boshidagi o‘yiniga salbiy ta’sir qilmaydi, chunki u tez orada kerakli formaga kirishi mumkin.
Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, Vendel "Fenerbaxche" klubi qiziqish doirasiga kirgan. Bundan tashqari, uni Saudiya Arabistonidan ham sotib olish istagi bor.
Vendelning "Zenit" bilan shartnomasi 2028 yilgacha amal qiladi. Yangi mavsumning birinchi o‘yini "Zenit" jamoasi uchun 20 iyul kuni o‘z maydonida "Rostov"ga qarshi bo‘lib o‘tadi.

Mostovoy: Вендель сейчас переживает золотую эпоху
Бывший футболист Александр Мостовой высказал свое мнение о будущем полузащитника "Зенита" Маркуса Венделя. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Вендель окажет большую помощь "Зениту". В России он получает очень высокую зарплату, а в Европе никто не даст ему такую зарплату, потому что там уровень другой.
В настоящее время для Венделя самое лучшее время, он переживает свои золотые годы. Эксперт также отметил, что пропуск сборов Венделем не повлияет на его игру в начале сезона, так как он скоро сможет войти в нужную форму.
Ранее стало известно, что Венделем заинтересован клуб "Фенербахче". Кроме того, есть желание приобрести его из Саудовской Аравии.
Контракт Венделя с "Зенитом" действует до 2028 года. Первый матч нового сезона для команды "Зенит" пройдет 20 июля на своем поле против "Ростова".