Igonin Vendelning Zenitdagi kelajagini baholadi
Sobiq futbolchi, Sankt-Peterburgning Zenit jamoasida o‘ynagan Aleksey Igonin braziliyalik yarim himoyachi Vendelning jamoadagi kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Igonin so‘zlariga ko‘ra, Vendelning o‘zi qancha darajada Zenit uchun maydonga tushishga tayyor ekanligi muhimdir. Agar Vendel halol o‘yinchi bo‘lsa, murabbiy uchun uning kelajagini belgilash osonroq bo‘ladi.
Bu haqda Igonin “Sport kunidan-kunga” nashriga gapirgan. 2024-yilning 16-iyul kuni braziliyalik yarim himoyachi Sankt-Peterburg klubiga qaytganligi e’lon qilindi.
Vendel 2020-yildan buyon “ko‘k-oq-moviylar” jamoasida faoliyat yuritmoqda. Uning hozirgi shartnomasi 2028-yil iyun oxirida tugaydi.
Yarım himoyachining bozor qiymati taxminan 18 million yevroga baholanmoqda. Shunday qilib, Vendel jamoada muhim o‘rin egallab, kelajakda ham Zenit uchun o‘ynash imkoniyatiga ega ekanligi ko‘rinib turibdi.

Игонин оценил будущее Венделя в Зените
Бывший футболист, игравший за санкт-петербургский Зенит, Алексей Игонин высказал мнение о будущем бразильского полузащитника Вендала в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Игонина, важно, насколько сам Вендаль готов выходить на поле за Зенит. Если Вендаль честный игрок, тренеру будет легче определить его будущее.
Об этом Игонин рассказал изданию “Спорт день за днем”. 16 июля 2024 года было объявлено о возвращении бразильского полузащитника в санкт-петербургский клуб.
Вендаль выступает за команду “сине-бело-голубых” с 2020 года. Его текущий контракт истекает в конце июня 2028 года.
Рыночная стоимость полузащитника оценивается примерно в 18 миллионов евро. Таким образом, видно, что Вендаль занимает важное место в команде и имеет возможность продолжать играть за Зенит в будущем.