2024 yilning 7 noyabr kuni xonanda Ozoda Nursaidovaning «Dilbarim» qo‘shig‘i uchun klip suratga olish jarayonida baxtsiz hodisa yuz berib, aktrisa Sabrina Jabborovani avtomobil bosib ketgan. Bu haqda aktrisaning o‘zi ijtimoiy tarmoqlarda ma’lum qilgan.
Sabrinaning so‘zlariga ko‘ra, Mercedes-Benz G-klass (“Gelentvagen”) boshqaruvida voyaga yetmagan boshqa aktrisa S.M. bo‘lgan. U ham klipda suratga tushayotgan bo‘lgan.
«Voyaga yetmagan aktrisa operator va rejissyor Sh.M.ning ko‘rsatmasi bilan gaz pedalini bosgan, biroq o‘sha paytda mashina boshqaruvini yo‘qotgan. Mashinaning g‘ildiraklari Sabrina ustidan ikki marta o‘tib ketdi: oldingi g‘ildiragi butunlay uning ustidan o‘tgan, orqa g‘ildiragi esa qizning ustida aylanib ketgan. Voqea natijasida Sabrinaning tos suyagi singan, boshqa a’zolari og‘ir jarohat olgan», – deyiladi Jabborovaning Instagram'dagi sahifasida qoldirilgan ma’lumotda.
Jabrlanuvchiga birinchi yordam vaqtida ko‘rsatilmagani natijasida ko‘p qon yo‘qotgan. Keyin uni 4-sonli kasalxonaga olib borishgan, 9 soatlik operatsiyadan so‘ng bemorning hayoti saqlab qolingan. Biroq, jarrohlik amaliyoti noto‘g‘ri bajarilgani natijasida, uning chap oyog‘i o‘ng oyog‘idan 7 sm uzunroq bo‘lib, qiz nogiron bo‘lib qolgan.
Ayni vaqtda, shifokorlar qizning salomatligini tiklash uchun uning tos suyagini sindirib, suyaklarni to‘g‘rilash kerakligi, bunday operatsiyalar juda kamdan kam holatlarda muvafaqqiyatli o‘tishini aytgan.
Sabrina yordam so‘rab qilgan murojaatida mashina rulidagi voyaga yetmagan qizni «suratga olish jarayoniga A.Q. olib kelgani va unga haydashga ruxsat bergani»ni yozib qoldirgan.
Uning so‘zlariga ko‘ra, suratga olish tashkilotchilari va boshqa aybdor shaxslar jabrlanuvchiga yetarlicha yordam ko‘rsatmagan. Faqatgina 4 oy davomida «filmni suratga olishda texnik qoidalarni buzganligi» uchun jarima sifatida 500 dollar to‘lab turgan.
«Jabrlanuvchining onasi Sabrinaning oyoqqa turishiga yordam so‘raganida, u faqat quruq va’dalar va tahdidlarni olgan. Unga voqea bo‘yicha materiallar internetda tarqatilsa, jabrlanuvchiga yordam butunlay to‘xtatilishi aytilgan», deyiladi murojaatda.
Ma’lum bo‘lishicha, ushbu hodisa bo‘yicha ish sudga oshirilgan, lekin hali sud jarayoni boshlanmagan. Sabrina tergovchi unga ish materiallarini taqdim qilmaganini aytgan.
Shuningdek, Sabrina normal yurish qobiliyatini tiklash uchun chet elda takroriy operatsiya o‘tkazishi kerakligini aytgan va jamoatchilikdan yordam so‘ragan.

В клипе Озоды Нурсаидовой актриса сбила девушку автомобилем
7 ноября 2024 года во время съемок клипа на песню «Дилбарим» певицы Озоды Нурсаидовой произошел несчастный случай, в результате которого актрису Сабрину Джабборову сбил автомобиль. Об этом сама актриса сообщила в социальных сетях.
По словам Сабрины, за рулем Mercedes-Benz G-класса («Гелендваген») находилась несовершеннолетняя другая актриса С.М., которая также снималась в клипе.
«Несовершеннолетняя актриса по указанию оператора и режиссера Ш.М. нажала на газ, но в этот момент потеряла управление автомобилем. Колеса машины проехали по Сабрине дважды: переднее колесо полностью проехало по ней, а заднее колесо прокатилось по девушке. В результате происшествия у Сабрины сломана тазовая кость, другие части тела получили серьезные травмы», – говорится в информации, оставленной на странице Джабборовой в Instagram.
Из-за того, что пострадавшей не была оказана первая помощь, она потеряла много крови. Затем ее доставили в больницу №4, после 9-часовой операции жизнь пациентки была спасена. Однако из-за неправильно проведенной хирургической операции ее левая нога оказалась на 7 см длиннее правой, и девушка осталась инвалидом.
В настоящее время врачи говорят, что для восстановления здоровья девушки необходимо сломать тазовую кость и выровнять кости, такие операции очень редко проходят успешно.
В своем обращении за помощью Сабрина отметила, что несовершеннолетнюю девушку за рулем «привела на съемки А.Қ. и разрешила ей водить».
По ее словам, организаторы съемок и другие виновные лица не оказали пострадавшей достаточной помощи. Только в течение 4 месяцев она платила штраф в размере 500 долларов за «нарушение технических правил во время съемок фильма».
«Когда мать пострадавшей попросила помочь Сабрине встать на ноги, она получила только пустые обещания и угрозы. Ей сказали, что если материалы по делу будут распространены в интернете, помощь пострадавшей будет полностью прекращена», – говорится в обращении.
Известно, что по данному делу было подано в суд, но судебный процесс еще не начался. Сабрина сообщила, что следователь не предоставил ей материалы дела.
Кроме того, Сабрина сказала, что ей необходимо провести повторную операцию за границей для восстановления нормальной способности ходить и попросила общественность о помощи.