Har bir ishchi-xodim ish joyida oila boqish va ro‘zg‘or tebratish ilinjida mehnat qiladi. Ammo, ayrim korxona rahbarlari shaxsiy adovat yoki boshqa sabablarga ko‘ra xodimlarning oyligini o‘z vaqtida to‘lash mas’uliyatini his qilmaydilar. Natijada, xodimlar o‘z fuqarolik huquqlaridan foydalanib, sudga murojaat qilishga majbur bo‘ladilar.
Majburiy ijro byurosi tomonidan Sharof Rashidov tumani tibbiyot birlashmasidan muqaddam hisoblangan, biroq to‘lanmagan 17 nafar tibbiyot xodimining to‘lanmagan 71 mln. so‘mlik oylik ish haqlari ko‘rilgan keskin choralar natijasida undirib berildi.
Tibbiyot birlashmasi kelgusida bunday ortiqcha xarajat va xodimlarning ovoragarchiligiga yo‘l qo‘ymasligi kerak. Xodimlarning o‘z vaqtida oylik maoshini olib turishi, ularning oilasi farovonligi va ishga bo‘lgan munosabatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi.

В Джизаке восстановлены права 17 медицинских работников
Каждый работник трудится на своем месте, стремясь обеспечить семью и поддерживать домашний быт. Однако некоторые руководители предприятий не чувствуют ответственности за своевременную выплату зарплаты сотрудникам по личной неприязни или другим причинам. В результате сотрудники вынуждены обращаться в суд, используя свои гражданские права.
По результатам жестких мер, предпринятых Управлением принудительного исполнения, были взысканы невыплаченные 71 млн. сумов зарплаты 17 медицинских работников, ранее числившихся в объединении здравоохранения района Шароф Рашидов.
Объединение здравоохранения должно в будущем избегать таких лишних расходов и беспокойства сотрудников. Своевременная выплата зарплаты сотрудникам положительно скажется на благосостоянии их семей и отношении к работе.