— Sabrina opadan uzr so‘ramoqchiman, ular shifoxonaga tushganidan beri uzr so‘rab kelaman. Men shu paytgacha qattiq shokda va stressda edim. Buning ustiga onam ham operatsiya bo‘lgan edilar, ularga qarashim kerak edi. Shuning uchun shu kungacha aloqaga chiqa olmadim. Men 16 yoshman, 17 ga ham to‘lganim yo‘q. Lekin men yosh bo‘lsam ham hech kim ayab o‘tirmadi. Shunda ham boshqalarning xatosini aytmasligimni so‘rashdi.
Allohning sinovi bilan avtomobil ruliga men to‘g‘ri kelib qoldim. Qonun oldida javob berishga tayyorman. Men bu klip syomkasiga Ozoda Nursaidovaning hurmatlari uchun borganman. Men o‘shanda Shahrisabzda edim, Ahad Qayum onamga qo‘ng‘iroq qilib, klip syomkasiga taklif qilganlar. Onam esa boshida meni jo‘natishga qo‘rqqanlar. Maktabimdan ta’tilda bo‘lganim uchun Toshkentga syomkaga keldim. Syomka jarayonlari boshlandi, ikki kun uxlamay klipni suratga oldik. Bu voqea syomkaning oxirgi uchinchi kunida yuz berdi.
O‘sha kuni syomkaga bordim, kostyumerlar kiyimlarni tayyorlab qo‘yishgan ekan. Krossovkada edim, ular kadrda oyog‘im ko‘rinishini, shuning uchun poshnali oyoq kiyim kiyishim kerakligini aytishdi. Shundan so‘ng “Gelik”ni haydashimni aytishdi. Ahad Qayum ularga “Bu mashina haydashni biladi, degan ekan. Lekin men avval “Gelik” haydab ko‘rmaganimni aytdim. “Gelik”ni haydab kelgan haydovchi qayta-qayta menga uni qanday haydash kerakligini tushuntirdi. Ijodiy guruh o‘z murojaatlarida ssenariyda avtomobil boshqaradigan joyi yo‘q edi, deyishdi. Unda nega menga o‘sha kuni mashina haydaysan, deyishdi?
Shu tarzda syomka boshlandi. 4-5 ta kadr olindi. Bu voqea oxirgi kadrda bo‘ldi. “Bu yerda odamlar ko‘pku, qanaqa qilib haydayman?”, deb so‘radim. Shuhrat va Abror akalar “Massovkaga javobgar odamlar bor, sen ularga qarama”, deb aytishdi. Keyin men mashinani boshqarayotganimda sen yo‘lga emas, kadrga, oyna tarafga qara, deyishdi. Shundan keyin men boshqaruvni yo‘qotdim. Chunki ko‘zim yon tomonga qarayotgan edi. Ham poshnali tuflida mashina haydash qiyin ekan. Ushbu voqeadan keyin men hushimni yo‘qotganman. Ular Sabrina opani kasalxonaga olib ketishgan”, — deydi Sevinch.

Сабрину Джабборову сбила актриса, вышедшая на связь (видео)
В клипе на песню Озоды Нурсаидовой «Дилбарим» девушка, сбившая 22-летнюю актрису Сабрину Джабборову, вышла на связь.
— Я хочу извиниться у Сабрины, с тех пор как они попали в больницу, я постоянно прошу прощения. Я до сих пор в сильном шоке и стрессе. К тому же моя мама тоже перенесла операцию, мне нужно было о ней заботиться. Поэтому я не могла выйти на связь до сегодняшнего дня. Мне 16 лет, я даже не исполнила 17. Но, несмотря на мой юный возраст, никто не пожалел. При этом меня просили не говорить об ошибках других.
С Божьим испытанием я оказалась за рулем автомобиля. Я готова ответить перед законом. Я пришла на съемки этого клипа в знак уважения к Озоде Нурсаидовой. В тот момент я была в Шахрисабзе, Ахад Каюм позвонил моей маме и пригласил меня на съемки клипа. Сначала мама боялась меня отпускать. Я приехала в Ташкент на съемки, так как была на каникулах в школе. Процесс съемки начался, мы снимали клип два дня без сна. Этот инцидент произошел на третий день съемок.
В тот день я пришла на съемку, костюмеры уже подготовили одежду. Я была в кроссовках, они сказали, что моя нога будет видна в кадре, поэтому мне нужно надеть обувь на каблуках. Затем мне сказали, что я буду водить «Гелик». Ахад Каюм сказал им: «Эта машина умеет управляться». Но я сказала, что никогда не водила «Гелик». Водитель, который привез «Гелик», несколько раз объяснял мне, как его водить. Творческая группа в своих обращениях говорила, что в сценарии нет места, где нужно управлять автомобилем. Так почему же мне сказали водить машину в тот день?
Таким образом, съемка началась. Мы сняли 4-5 кадров. Этот инцидент произошел в последнем кадре. Я спросила: «Здесь же много людей, как я буду водить?». Шурат и Аброр сказали: «Есть люди, ответственные за массовку, не смотри на них». Затем, когда я управляла машиной, мне сказали: «Смотри не на дорогу, а на кадр, в сторону окна». После этого я потеряла управление. Потому что мои глаза смотрели вбок. Водить машину на каблуках действительно сложно. После этого инцидента я потеряла сознание. Их забрали Сабрину в больницу», — говорит Севинч.