Hozirgi vaqtda musobaqaning yarim final bosqichi davom etayotgan bir paytda, O'zbekiston terma jamoasi vakillari yuqori natijalar ko'rsatib, chempionatning eng kuchli jangchilari qatoriga kirishmoqda. Musobaqa davomida -57 kg vazn toifasida ringga chiqqan Nigina O'ktamova o'zining mahoratini namoyon etdi.
U hindistonlik Jasmin bilan juda qizg'in kurash olib bordi, biroq hakamlarning qaroriga ko'ra, u 2:3 hisobida mag'lub bo'ldi. Shunday bo'lsa-da, Nigina bu jangdan muvaffaqiyatli chiqib, o'zining bronza medalini qo'lga kiritishga erishdi.
-75 kg vazn toifasida ringda bo'lgan Javohir Abdurahimov hindistonlik Akashga qarshi o'zining taktik ustunligini ko'rsatdi. U jang davomida yuqori tezkorlik va aniqlik bilan harakat qilib, raqibini 4:1 hisobida mag'lub etdi va final bosqichiga yo'llanma oldi.
Shuningdek, -85 kg vazn toifasida Jasurbek Yo'ldoshev ham o'zining kuchli tomonlarini namoyon etdi. U hindistonlik Lokeshga qarshi har tomonlama ustun kelib, jangni 5:0 hisobida yakunladi va finalga chiqishga muvaffaq bo'ldi.
O'zbekiston boks federatsiyasi bergan ma'lumotlarga ko'ra, bugungi kunning ikkinchi bosqichidagi janglar soat 14:00 dan boshlanadi. Ushbu vaqt oralig'ida yana uch nafar milliy bokschimiz ringga chiqishlari kutilmoqda.
Sport muxlislari barcha sportchilarimizdan yana bir bor g'alaba qozonishlarini intizorlik bilan kutishmoqda. O'zbekiston boks jamoasi va murabbiylar tarkibi hozirgi natijalardan mamnun bo'lish bilan birga, kelgusi final janglariga ham bor kuch bilan tayyorgarlik ko'rmoqda.
Biz

В столице Монголии Улан-Баторе проходит чемпионат Азии по боксу среди взрослых, который сопровождается захватывающими событиями. Об этом сообщает Zamin.uz.
В настоящее время, когда продолжается полуфинальный этап соревнований, представители сборной Узбекистана показывают высокие результаты и входят в число сильнейших бойцов чемпионата. В весовой категории до 57 кг на ринг вышла Нигина Октамова, продемонстрировавшая своё мастерство.
Она вела очень напряжённый бой с индийской Джасмин, однако по решению судей проиграла со счётом 2:3. Тем не менее, Нигина успешно выступила в этом бою и завоевала бронзовую медаль.
В весовой категории до 75 кг на ринге Джавохир Абдурахимов показал своё тактическое превосходство над индийцем Акашем. Он действовал с высокой скоростью и точностью, победив соперника со счётом 4:1 и получив путёвку в финал.
Также в весовой категории до 85 кг Джасурбек Ёлдошев проявил свои сильные стороны. Он полностью превзошёл индийца Локеша, завершив бой со счётом 5:0 и сумев выйти в финал.
По информации Федерации бокса Узбекистана, бои второго этапа сегодняшнего дня начнутся в 14:00. В этот промежуток времени ожидается выход на ринг ещё трёх наших национальных боксёров.
Любители спорта с нетерпением ждут новых побед всех наших спортсменов. Сборная Узбекистана по боксу и тренерский состав довольны текущими результатами и одновременно готовятся с полной отдачей к предстоящим финальным боям.
Мы