Nukusda propan gaz tashuvchi yuk mashinasi ag‘darilib ketdi
Favqulodda vaziyatlar vazirligi Nukus shahrida yuk mashinasi bilan yuz bergan yo‘l-transport hodisasi to‘g‘risida ma’lumot berdi.
Qayd etilishicha, 14 mart kuni soat 03:05 da Qoraqalpog‘iston Respublikasining Nukus shahri M.Nurmuhammedov ko‘chasida MAN rusumli propan gaz tashuvchi yuk avtomobili haydovchisi boshqaruvni yo‘qotishi natijasida yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘lgani to‘g‘risida FVBga xabar kelib tushgan.
Xabarga asosan FVV qutqaruvchilari aytilgan manzilga yetib borib, maxsus texnika va qutqaruv anjomlari yordamida tezkorlik bilan ko‘rilgan choralar tufayli sodir bo‘lishi mumkin bo‘lgan favqulodda vaziyatning oldi olingan.

В Нукусе перевернулся грузовик, перевозивший пропановый газ
Министерство по чрезвычайным ситуациям сообщило о дорожно-транспортном происшествии с грузовиком в городе Нукус.
По информации, 14 марта в 03:05 на улице М. Нурмухамедова в городе Нукус, Республика Каракалпакстан, поступило сообщение о том, что водитель грузового автомобиля марки MAN, перевозившего пропан, потерял управление и произошло дорожно-транспортное происшествие.
Согласно сообщению, спасатели МЧС прибыли на указанное место и благодаря специальной технике и спасательным средствам быстро предприняли меры, что позволило предотвратить возможную чрезвычайную ситуацию.