O‘zbekistonlik hamshiralar AQSHga ishlash uchun yuborilishi mumkin
Migratsiya agentligi direktori o‘rinbosari Azim Husanov va New Future Success Academy xalqaro hamshiralarni tayyorlash o‘quv markazining O‘zbekistondagi boshqaruvchi menejeri Fozilbek Xonxo‘jayev o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Unda Amerika standartlari bo‘yicha hamshiralarni test sinovlariga tayyorlash markazini mamlakat hududida ochish va imtihon markazini tashkil qilish, (MDH va qo‘shni davlatlarda yagona markaz bo‘ladi) muvaffaqiyatli o‘tgan nomzodlarni AQSHda bandligini ta’minlash masalasi muhokama qilindi.
2030 yilgacha AQSHda 1 milliondan ortiq hamshiralarga talab mavjud. Oliy malakali hamshiralarga yiliga 44 mingta qonuniy ishchi viza ajratiladi.
Uchrashuv yakunida New Future Success Academy kompaniyasi va Migratsiya agentligi o‘rtasida tibbiyot sohasida nomzodlarni tayyorlash bo‘yicha memorandum imzolandi.

Узбекистанские медсестры могут быть отправлены для работы в США
Заместитель директора миграционного агентства Азим Хусанов и управляющий менеджер международного учебного центра New Future Success Academy по подготовке медсестер Фозилбек Хонхожиев провели встречу.
На ней обсуждались вопросы открытия центра подготовки медсестер по американским стандартам на территории страны и организации экзаменационного центра (он будет единственным в СНГ и соседних странах), а также обеспечение занятости успешно прошедших кандидатов в США.
К 2030 году в США существует спрос на более чем 1 миллион медсестер. Высококвалифицированным медсестрам выделяется 44 тысячи легальных рабочих виз в год.
В завершение встречи был подписан меморандум между компанией New Future Success Academy и миграционным агентством по подготовке кандидатов в области медицины.