Alisher Uzoqov videomurojaati: "Ko‘ngillariga tekkan bo‘lsam, uzr so‘rayman" (video)
Taniqli aktyor va sharhlovchi Alisher Uzoqov o‘zining (X) Tvitter sahifasi orqali videomurojaat bilan chiqdi. U bugungi futbol uchrashuvi va uning sharhi haqida fikr bildirdi hamda o‘ziga nisbatan bildirilayotgan munosabatlarga izoh berdi.
"Kechagi o‘yinda qiziq holat bo‘ldi"
Uzoqov videomurojaatida kechagi O‘zbekiston – Qirg‘iz Respublikasi terma jamoalari o‘rtasidagi o‘yin davomida yuz bergan qiziq holat haqida gapirdi. U o‘sha paytda stadion ekranida chiroyli va istarali bir qiz tasvirlanganini va shundan so‘ng:
"Bu o‘yindan ko‘ra mana shu singlimizni ko‘rsatsalaring yaxshi" degan fikr bildirganini eslab o‘tdi.
"Oilasi mening oldimga keldi"
Bugun kechqurun uning oldiga o‘sha qiz, uning otasi va akasi kelgan. Ular Uzoqovdan bu gapi uchun izoh so‘rashgan va ijtimoiy tarmoqlarda ushbu holatga bildirilayotgan munosabatlar qizga qattiq ta’sir qilganini bildirishgan.
"Shu fursatdan foydalanib, bu singlimizning oilasidan chin qalbimdan uzr so‘rayman. Agar ko‘ngillariga teggan bo‘lsam, uzr!. Chunki o‘zimni ham qiz farzandim bor va bu holat qanchalik og‘ir botishini his qilaman."
"Bunday targ‘iblar noto‘g‘ri"
Shuningdek, Uzoqov ushbu holatni "boshqa noto‘g‘ri yo‘nalishda targ‘ib qilmaslikka" chaqirar ekan, shunday dedi:
"Bu qizni o‘z singlim deb bilaman, uni himoya qilishga tayyorman. Iltimos, bu masalani ortiqcha tarzda muhokama qilmanglar."
Alisher Uzoqovning mazkur videomurojaati jamoatchilik orasida katta qiziqish uyg‘otdi. U boshlanib ketgan mojaroni yumshatish va befarq emasligini ko‘rsatish uchun izoh berishni lozim topdi.
Ayni damda, ijtimoiy tarmoqlarda ushbu holat bo‘yicha turli fikrlar bildirilmoqda, ammo Uzoqov o‘z munosabatini ochiqchasiga ifoda etib, uzr so‘radi.

Алишер Узоков видеобращение: "Если я задел ваши чувства, прошу прощения" (видео)
Известный актер и комментатор Алишер Узоков выступил с видеомурожаатом через свою страницу в (X) Твиттер. Он высказал свое мнение о сегодняшнем футбольном матче и его комментарии, а также прокомментировал отношения к себе.
"Вчера в игре была интересная ситуация"
Узоков в своем видеомурожаате рассказал об интересной ситуации, произошедшей во время матча между сборными Узбекистана и Кыргызстана. Он вспомнил, что на экране стадиона была изображена красивая и привлекательная девушка, и после этого:
"Лучше бы показали вот эту нашу сестричку" - сказал он.
"Ее семья пришла ко мне"
Сегодня вечером к нему пришли та девушка, ее отец и брат. Они спросили Узокова о его словах и сообщили, что реакции в социальных сетях сильно повлияли на девушку.
"Воспользовавшись этой возможностью, искренне прошу прощения у семьи этой сестрички. Если я задел их чувства, прошу прощения! Потому что у меня тоже есть дочь, и я понимаю, насколько это может быть тяжело."
"Такие пропаганды неправильны"
Также Узоков, призывая не пропагандировать эту ситуацию "в другом неправильном направлении", сказал:
"Я считаю эту девушку своей сестричкой, готов ее защищать. Пожалуйста, не обсуждайте этот вопрос излишне."
Видеомурожаат Алишера Узокова вызвало большой интерес среди общественности. Он посчитал необходимым прокомментировать ситуацию, чтобы смягчить начавшийся конфликт и показать, что ему не безразлично.
В настоящее время в социальных сетях высказываются различные мнения по этому поводу, однако Узоков открыто выразил свою позицию и извинился.