Toshkentning Sergeli tumanidagi omborxonada yirik yong‘in sodir bo‘ldi (video)
Toshkent shahrining Sergeli tumanida joylashgan omborxonalardan birida yirik yong‘in sodir bo‘ldi. Bu haqda Favqulodda vaziyatlar vazirligi matbuot xizmati ma’lum qildi.
14 may kuni soat 11:03 da Sergeli tumanidagi Nilufar ko‘chasida joylashgan omborda yong‘in kelib chiqqanligi haqida xabar tushgan. Hodisa joyiga zudlik bilan 12 ta yong‘in-qutqaruv guruhlari yuborilgan va ular voqea joyiga 11:05 da yetib borib, yong‘inni o‘chirish ishlariga kirishgan.
Yong‘inni nazoratga olish uchun bir soatdan ko‘proq vaqt ketgan va soat 12:15 ga kelib yong‘in qurshab olingan. Nihoyat, yong‘in soat 13:31 da butunlay bartaraf etilgan. Hodisa joyida vaziyatni bevosita nazorat qilish va yong‘inni bartaraf etish ishlarini muvofiqlashtirish maqsadida favqulodda vaziyatlar vaziri Botir Qudratxo‘jayev hamda uning birinchi o‘rinbosari Sanjar Zuparov ham yetib borgan.
Hodisa oqibatida jabrlanganlar yoki tan jarohati olganlar haqida hozircha ma’lumot kelib tushmagan. Hozirda mutasaddilar tomonidan yong‘in kelib chiqish sabablari hamda yetkazilgan zarar miqdorini aniqlash ishlari olib borilmoqda.
Hozircha yong‘in natijasida omborxonada qanday tovarlar zarar ko‘rgani va bu yong‘indan kelib chiqqan iqtisodiy zararning aniq summasi ham tekshirilmoqda. Rasmiylar fuqarolardan xavfsizlik choralariga rioya qilishni va ehtiyotkor bo‘lishni so‘ramoqda.

В складском помещении в районе Сергели Ташкента произошел крупный пожар (видео)
В одном из складов, расположенных в районе Сергели города Ташкента, произошел крупный пожар. Об этом сообщила пресс-служба Министерства по чрезвычайным ситуациям.
14 мая в 11:03 поступило сообщение о возникновении пожара на складе, расположенном на улице Нилуфар в районе Сергели. На место происшествия незамедлительно были направлены 12 пожарно-спасательных групп, которые прибыли на место происшествия в 11:05 и приступили к тушению пожара.
На контроль пожара потребовалось более часа, и к 12:15 пожар был локализован. Наконец, пожар был полностью ликвидирован в 13:31. На место происшествия для непосредственного контроля ситуации и координации работ по ликвидации пожара также прибыли министр по чрезвычайным ситуациям Батир Кудратхуджаев и его первый заместитель Санжар Зупаров.
На данный момент информации о пострадавших или получивших травмы не поступало. В настоящее время соответствующие органы проводят работы по установлению причин возникновения пожара и размера причиненного ущерба.
В настоящее время также проверяется, какие товары были повреждены в результате пожара на складе и какая точная сумма экономического ущерба возникла из-за этого пожара. Официальные лица призывают граждан соблюдать меры безопасности и быть осторожными.