Portnyagin: Dzyuba o‘yinda to‘p olmadi, ko‘p yugurdi
Kazanning "Rubin" jamoasining sobiq o‘yinchisi Igor Portnyagin "Krylya Sovetov" bilan o‘tkazilgan uchrashuvda hujumchi Artyom Dzyuba o‘yinidan ta’surotlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Samarqand derbisi 1:1 hisobida yakunlandi. "Akron" jamoasi safida 45-daqiqada Yonuts Nedelcharu gol urdi, "Krylya Sovetov" jamoasidan esa 56-daqiqada Moskva "Lokomotiv"idan ijaraga olingan Vadim Rakov hisobni tenglashtirdi.
Portnyaginning so‘zlariga ko‘ra, Dzyuba o‘yinda hamma o‘ziga to‘p uzatishini talab qilib, baland ovozda gapirgani ko‘rindi, ammo hech kim unga to‘pni to‘g‘ri bera olmadi. Butun o‘yin davomida u bekorga yugurdi.
Shuningdek, chempionatning birinchi o‘yinida "Dinamo" va "Baltika" jamoalari ham 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Ushbu natijalar mavsum boshidagi jamoalarning teng kuchga ega ekanligini ko‘rsatmoqda.
Har ikki jamoa o‘z imkoniyatlaridan samarali foydalanishga intilmoqda. O‘yinning davomida hujumchilar yetarli darajada to‘p olish imkoniyatiga ega bo‘lmagani esa jamoalar muammolari sifatida ko‘rilmoqda.

Портнягин: Дзюба в игре не получил мяч, много бегал
Бывший игрок казанского "Рубина" Игорь Портнягин поделился впечатлениями от игры нападающего Артёма Дзюбы в матче с "Крыльями Советов". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Самаркандское дерби завершилось со счётом 1:1. В составе команды "Акрон" на 45-й минуте гол забил Йонутс Недельчару, а от "Крыльев Советов" на 56-й минуте счёт сравнял Вадим Раков, арендованный у московского "Локомотива".
По словам Портнягина, Дзюба в игре требовал, чтобы все ему передавали мяч, громко разговаривая, но никто не смог правильно ему его отдать. На протяжении всей игры он бегал напрасно.
Также в первом матче чемпионата "Динамо" и "Балтика" сыграли вничью 1:1. Эти результаты показывают, что команды в начале сезона имеют равные силы.
Обе команды стремятся эффективно использовать свои возможности. Недостаток возможностей для нападающих получить мяч во время игры рассматривается как проблема команд.