Karavaev va Ahmetov «Zenit»da raqobatda qololmaydi
Sobiq «Zenit» jamoasi futbolchisi Aleksey Strepetov Vyacheslav Karavaev va Ilzat Ahmetovning Sankt-Peterburg klubidagi o‘yinlari hamda ularning jamoadagi kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning fikricha, Karavaev va Ahmetov «Zenit»dagi raqobatda g‘olib chiqishlari qiyin. Ekspertlar ularning keyingi faoliyatlari qayerda davom etishini yaqin orada bilib olish mumkinligini ta’kidlashmoqda.
Strepetov Ahmetovni sifatli yarim himoyachi sifatida baholadi va uning boshqa rossiyalik klublardan birida asosiy futbolchi bo‘lish imkoniyati borligini aytdi. Karavaev esa jarohatdan so‘ng avvalgi darajasiga qaytishi uchun ko‘proq o‘yin amaliyotiga muhtoj ekanligini ta’kidladi.
Hozirda har ikkala futbolchining «Zenit» bilan amaldagi shartnomalari bir yilga yaqin muddatga ega. Shuning uchun ularning kelajagi va keyingi faoliyati haqida qaror qabul qilishga hali vaqt bor.
Umuman olganda, bu futbolchilar klubda o‘z o‘rnini mustahkamlash uchun jiddiy imkoniyatlarga ega emaslar va ehtimol yaqin kelajakda boshqa jamoalarda o‘ynashlari mumkin.

Караваев и Ахметов не смогут конкурировать в «Зените»
Бывший игрок «Зенита» Алексей Стрепетов высказал мнение о выступлениях Вячеслава Карваева и Илзата Ахметова в санкт-петербургском клубе, а также о их будущем в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, Карваеву и Ахметову будет сложно победить в конкуренции в «Зените». Эксперты отмечают, что вскоре можно будет узнать, где продолжится их дальнейшая карьера.
Стрепетов оценил Ахметова как качественного полузащитника и сказал, что у него есть возможность стать основным игроком в одном из других российских клубов. Карваев же подчеркнул, что ему необходимо больше игровой практики, чтобы вернуться на прежний уровень после травмы.
В настоящее время у обоих футболистов действующие контракты с «Зенитом» на срок около одного года. Поэтому у них еще есть время для принятия решения о будущем и дальнейшей карьере.
В целом, эти футболисты не имеют серьезных возможностей для укрепления своего положения в клубе и, возможно, в ближайшем будущем будут играть в других командах.