Dyakov Kazartsevni noto‘g‘ri hakamlik uchun jazolashi kerak
O‘tgan yillardagi taniqli futbolchi Vitaliy Dyakov hakam Vasiliy Kazartsev haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Spartak» va «Dinamo» Makhachkala o‘rtasidagi o‘yinda hakamlik qilgach, tanqidga uchradi. Kazartsev «qizil-oq» jamoasining to‘rtta golini bekor qildi va ularning foydasiga bir nechta jarima zarbasini tayinlamadi.
Dyakovning fikricha, Rossiya futbol ittifoqining ekspert-hakamlar komissiyasi (EHK RFU) hakamning ishini baholashi kerak. Agar xatolar aniqlansa, Kazartsevga jazo choralari qo‘llanilishi lozim.
U shunday dedi: «Agar hakam noto‘g‘ri bo‘lganligi tasdiqlansa, ehtimol unga VARda ishlash uchun vaqt beriladi yoki ma’lum muddatga chetlatiladi. Meningcha, u vazifasini bajarmadi va unga nisbatan jazo qo‘llanishi zarur».
Bu so‘zlarni Metaratings manbasi keltiradi. Rossiya chempionatining ikkinchi turida «Spartak» o‘z maydonida «Baltika» jamoasiga qarshi o‘ynaydi.

Дьякова Казарцева нужно наказать за неправильное судейство
Знаменитый футболист Виталий Дяков высказался о судье Василии Казарцеве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После того как Казарцев судил матч между «Спартаком» и «Динамо» Махачкала, он подвергся критике. Казарцев отменил четыре гола «красно-белых» и не назначил несколько штрафных ударов в их пользу.
По мнению Дякова, экспертно-судейская комиссия Российского футбольного союза (ЭСК РФС) должна оценить работу судьи. Если будут выявлены ошибки, к Казарцеву должны быть применены меры наказания.
Он сказал: «Если будет подтверждено, что судья ошибся, возможно, ему дадут время поработать с VAR или отстранят на определенный срок. Я считаю, что он не справился со своей задачей, и к нему должны быть применены санкции».
Эти слова приводит источник Metaratings. В втором туре чемпионата России «Спартак» сыграет на своем поле против команды «Балтика».