Inglizning "Kristal Pelas" klubida himoyachi sifatida faoliyat yuritayotgan Rob Xolding o‘z faoliyatini Amerika maydonlarida davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda The Sun nashri xabar bermoqda. Manba aniq qaysi MLS klubi Xoldinga qiziqish bildirayotgani haqida ma’lumot bermagan.
Shuningdek, futbolchining Angliyaning Chempionship ligasida faoliyatini davom ettirish imkoniyatlari ham mavjudligi ma’lum qilindi. Rob Xolding 2023 yildan beri "Kristal Pelas" klubiga tegishli bo‘lib, murabbiy bilan yuzaga kelgan kelishmovchilik sabab asosiy jamoada kam o‘ynadi.
So‘nggi mavsumning birinchi qismini jarohat tufayli deyarli o‘tkazib yuborgan (faqat zaxira tarkibida 5 ta o‘yinda qatnashgan). Keyinchalik u ijaraga berilib, "Sheffild Yunayted" klubida 13 ta o‘yinda maydonga tushdi va 1 ta gol urdi.
Uning bozor qiymati taxminan 3,5 million yevroga baholanmoqda. Futbolchining kelajagi haqida qaror qabul qilinishi yaqin kunlarda aniq bo‘lishi kutilmoqda.

Роб Хоулдинг продолжит свою карьеру в MLS
Защитник Роб Холддинг, который выступает за английский клуб "Кристал Пэлас", может продолжить свою карьеру на американских полях. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом пишет издание The Sun. Источник не уточнил, какой именно клуб MLS проявляет интерес к Холддингу.
Также стало известно, что у футболиста есть возможности продолжить карьеру в чемпионате Англии. Роб Холддинг принадлежит клубу "Кристал Пэлас" с 2023 года, но из-за возникших разногласий с тренером он мало играл в основном составе.
Первую часть последнего сезона он почти пропустил из-за травмы (участвовал только в 5 матчах в запасе). Позже он был отдан в аренду и сыграл 13 матчей за клуб "Шеффилд Юнайтед", забив 1 гол.
Его рыночная стоимость оценивается примерно в 3,5 миллиона евро. Ожидается, что решение о будущем футболиста будет принято в ближайшие дни.