Duglas Santos Sankt-Peterburgni ona shahri deb biladi
Zenit jamoasining sardori va himoyachisi Duglas Santos Sankt-Peterburgda yashashi va o‘ynashidan qanchalik mamnun ekanligini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U intervyuda, yaqinlari va do‘stlari uzoqda bo‘lsa-da, Sankt-Peterburgni ona shahri kabi qabul qilishini ta’kidladi. Santosning so‘zlariga ko‘ra, u bu shahar va Rossiyani o‘z uyi deb biladi va bu yerda o‘zi uchun eng qulay sharoit mavjud.
U Zenitda bir necha yildan beri o‘ynamoqda va bu vaqt davomida Sankt-Peterburgdagi hayot va atrof-muhit unga juda yaqin bo‘lib qolgan. Futbolchi Metaratingsga bergan intervyusida jamoaning qo‘llab-quvvatlashi, muhit va muxlislarning sevgisi uning shaharga va mamlakatga bo‘lgan bog‘liqligini yanada kuchaytirganini qo‘shimcha qildi.
Shuningdek, o‘tgan mavsumda Zenit Rossiya Premyer-Ligasida ikkinchi o‘rinni egallaganini, birinchi o‘rinni Krasnodar jamoasi qo‘lga kiritganini, uchinchi o‘rinda esa Moskva CSKA jamoasi turishini eslatib o‘tdi.

Дуглас Сантос считает Санкт-Петербург своим родным городом
Капитан и защитник команды Зенит Дуглас Сантос рассказал, как он доволен тем, что живет и играет в Санкт-Петербурге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью он отметил, что, хотя его близкие и друзья находятся далеко, он воспринимает Санкт-Петербург как родной город. По словам Сантоса, он считает этот город и Россию своим домом, и здесь для него созданы самые комфортные условия.
Он играет за Зенит уже несколько лет, и за это время жизнь и атмосфера в Санкт-Петербурге стали ему очень близки. Футболист в интервью Metaratings добавил, что поддержка команды, атмосфера и любовь болельщиков еще больше укрепили его связь с городом и страной.
Он также напомнил, что в прошлом сезоне Зенит занял второе место в Российской Премьер-Лиге, первое место заняла команда Краснодар, а на третьем месте оказалась московская команда ЦСКА.