Zenit o‘tgan mavsumda g‘alaba qila olmadi sabablari
Piterning Zenit jamoasi sardori va himoyachisi Duglas Santos o‘tgan mavsumda jamoa ketma-ket yettinchi marta chempionlikni qo‘lga kiritolmagani sabablarini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Santosning aytishicha, Rossiya Premer Ligasi musobaqasida Zenit uy o‘yinlarida yetarlicha yaxshi natijalarga erisha olmadi. Jamoa ochkolarni yo‘qotishdan xulosa chiqarib, xatolarni takrorlamaslikka harakat qilishi kerak edi.
Biroq bunday e’tibor yetishmadi. Shuningdek, Santos kubok musobaqasida ham xato qilganliklarini ta’kidladi.
Zenit finalda CSKA jamoasiga penaltilar seriyasida mag‘lub bo‘lib, Superfinalga chiqish imkoniyatini boy berdi. Uchrashuv oxirida jamoa a’zolari hushyorlik va diqqatni yo‘qotib qo‘yishgani sababli mag‘lub bo‘lishdi.
Yangi mavsumning birinchi turida Zenit Rostov jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu g‘alaba jamoaga yangi mavsumda yaxshiroq natijalar ko‘rsatish uchun umid baxsh etdi.

Причины, по которым Зенит не смог одержать победу в прошлом сезоне
Капитан и защитник команды Зенит из Петербурга Дуглас Сантос озвучил причины, по которым команда не смогла завоевать чемпионство в седьмой раз подряд в прошлом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Сантоса, в Российской Премьер-Лиге Зенит не смог добиться достаточно хороших результатов в домашних играх. Команда должна была сделать выводы из потери очков и стараться не повторять ошибок.
Однако такого внимания не хватило. Также Сантос отметил, что команда допустила ошибки и в кубковых соревнованиях.
Зенит в финале проиграл команде ЦСКА в серии пенальти, упустив возможность выйти в суперфинал. В конце встречи игроки команды потеряли бдительность и концентрацию, что и привело к поражению.
В первом туре нового сезона Зенит одержал победу над командой Ростов со счетом 2:1. Эта победа вселила надежду в команду на лучшие результаты в новом сезоне.