Roman Yejov Sochida o‘zini erkin his qilmayapti
So‘nggi yozgi transfer oynasida "Sochi" jamoasiga qo‘shilgan yangi futbolchi Roman Yejov hozircha yangi jamoasida o‘zini erkin his qilmayapti. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Sport-Express" nashriga bergan intervyusida, hozircha faqat jamoaga moslashishga harakat qilayotganini, tayyorgarlik jarayoni yetarli darajada bo‘lmagani sababli o‘yinlarda qiyinchiliklar borligini ta’kidladi. Yejov jamoaga o‘n kun atrofida tayyorlanganini va shu sababli hali to‘liq tayyor emasligini bildirdi.
Roman Yejov ilgari "Krylya Sovetov" jamoasida o‘ynagan va "Sochi" bilan uch yillik shartnoma imzolagan. Rossiya Premer-ligasining birinchi turida "Sochi" jamoasi "Lokomotiv"ga safarda 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
O‘tgan mavsumda "Sochi" Rossiyaning ikkinchi kuchli ligasida beshinchi o‘rinni egallab, play-off o‘yinlarida "Pari NN" jamoasidan ustun kelgan edi. Hozirgi mavsumda jamoa yangi tarkib bilan o‘z o‘yinini yaxshilashga intilmoqda.
Roman Yejovning jamoaga qo‘shilishi bu jarayonda muhim qadam hisoblanadi. Jamoa murabbiylari va futbolchilar hozirgi vaziyatni tahlil qilib, kelajakda muvaffaqiyatlarga erishish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda.

Роман Ежов не чувствует себя свободно в Сочи
Новый футболист Роман Ежов, присоединившийся к команде "Сочи" в последнем летнем трансферном окне, пока не чувствует себя свободно в новой команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью изданию "Спорт-Экспресс" он отметил, что сейчас только пытается адаптироваться к команде, и из-за недостаточной подготовки у него возникают трудности в играх. Ежов сообщил, что он готовился к команде около десяти дней и поэтому пока не полностью готов.
Роман Ежов ранее играл в команде "Крылья Советов" и подписал трехлетний контракт с "Сочи". В первом туре Российской Премьер-Лиги команда "Сочи" проиграла "Локомотиву" в гостях со счетом 0:3.
В прошлом сезоне "Сочи" занял пятое место во второй по силе лиге России и в плей-офф обыграл команду "Пари НН". В текущем сезоне команда стремится улучшить свою игру с новым составом.
Присоединение Романа Ежова является важным шагом в этом процессе. Тренеры и игроки команды анализируют текущую ситуацию и используют все возможности для достижения успехов в будущем.