Torino Spartakdan himoyachi uchun 15 million so‘raydi
Moskva «Spartak» klubi «Torino» jamoasining markaziy himoyachisi Saul Koko uchun 10 million yevro miqdorida taklif berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, italyan klubi bu transferni faqat kamida 15 million yevro miqdorida ko‘rib chiqishga tayyor ekanligini ma’lum qildi. Hozirda 26 yoshli futbolchi Rossiya klubiga o‘tish imkoniyatini o‘ylamoqda, ammo yakuniy qaror hali qabul qilinmagan.
Bu haqda Toro News nashri xabar berdi. Oldinroq, Qatarning «Al-Duhail» klubi Koko uchun ham «Torino», ham futbolchiga o‘ziga foydali taklifni taqdim etgan edi.
Shunga qaramay, Koko o‘z faoliyatini Yevropa chempionatida davom ettirishni ma’qul ko‘rib, Qatarga ko‘chishni rad etdi. O‘tgan mavsumda himoyachi «Torino» safida 34 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki ta gol urdi.

Торино требует 15 миллионов за защитника Спартака
Москва «Спартак» предложил 10 миллионов евро за центрального защитника команды «Торино» Саула Коко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако итальянский клуб заявил, что готов рассмотреть этот трансфер только за сумму не менее 15 миллионов евро. В настоящее время 26-летний футболист обдумывает возможность перехода в российский клуб, но окончательное решение еще не принято.
Об этом сообщает издание Toro News. Ранее катарский клуб «Аль-Духаиль» также сделал «Торино» и самому футболисту выгодное предложение за Коко.
Тем не менее, Коко предпочел продолжить свою карьеру в европейском чемпионате и отказался от перехода в Катар. В прошлом сезоне защитник провел 34 матча за «Торино» и забил два гола.